Atletická jeseň na ZŠ Jána Kupeckého

November 2018 / Prečítané 695 krát

   Jesenné mesiace sú výborným časom na pohybové aktivity, a tak sa aj nám v týchto mesiacoch rozbehli športové podujatia.
   V mesiaci september sme svojou aktívnou účasťou podporili domáci beh – Beh Pezinkom. Našim deťom sa podarilo umiestniť sa na prvých troch miestach v jednotlivých vekových kategóriách.
   Koncom mesiaca sme absolvovali Putovný pohár STU v Bratislave – preteky, ktoré organizoval SAZ. Žiaci súťažili v behu na 60 m, 300 m, skok a hod do diaľky. Opäť sa nám podarilo postaviť na stupeň víťazov. (Bobovský, Špoták, Knapčok)
   Pokračovaním bežeckej jesene boli preteky Beh okolo Seneckých jazier. V behu na 1000 m sa najlepšie darilo B. Halčínovej, H. Šipošovej, M. Knapčokovi. V októbri sme sa zúčastnili na pretekoch – Vajnorský minimaratón, kde sa v kategórii do 6 rokov na 1. mieste umiestnil Filip Nagy a 3. miesto si vybojoval aj Matej Knapčok.
   V rámci projektu Detskej atletiky (SAZ) sme sa zapojili do Detského štafetového krosu. Deti súťažili 4x500 m a popri behu zdolávali aj prekážky, ktoré tvorili samotnú dráhu. Nášmu družstvu sa po 2. kole podarilo vybojovať postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konajú 17.11. v Dudinciach.
   Najväčší úspech v rámci súťaže družstiev Bratislavského kraja bol Spajkyho pohár. Súťažiaci zdolávali viacero disciplín a nám sa podarilo obsadiť 1. miesto a Spajkyho pohár v rámci Bratislavského kraja priniesť do Pezinka. (Bobovský, Knapčok, Janiga, Matúšková, Nosáľová, Šipošová H.)

 

PaedDr. Monika Fintorová, ZŠ Jána Kupeckého

 


Ohodnoťte článok: