Hrajte mi muziky vesele

November 2018 / Prečítané 705 krát

   Dňa 14. októbra 2018 sa konala v Kultúrnom a Informačnom stredisku v Šenkviciach Krajská súťaž a prehliadka dychových hudieb HRAJTE MI MUZIKY VESELE. Vyhlasovateľom súťaže bolo Národné osvetové centrum, s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a v spolupráci s KIS a obcou Šenkvice. Na hladkom priebehu a organizácii sa svojím profesionálnym prístupom podieľalo Malokarpatské osvetové stredisko a ZDHS.
   V zlatom pásme sa umiestnila DH Grinavanka, v bronzovom pásme DH Šenkvičanka a Svätojurská dychovka. Odborná porota navrhla aj ďalšie ocenenia: Cenu za spevácky výkon udelila spevákom Svätojurskej dychovky, Cenu za udržiavanie a rozvoj tradície dychovej hudby v regióne DH Šenkvičanka a Cenu za dramaturgiu programu získala DH Grinavanka. Postup na celoštátne kolo súťaže do Lednických Rovní 2019 získal víťazstvom a zlatým pásmom DH Grinavanka.
   Ako hosť programu vystúpila DH Vištučanka, za čo jej patrí vďaka. Porota odovzdala špeciálnu cenu malej talentovanej speváčke Vištučanky Dominike Kerákovej.
   Dychovej hudbe Grinavanke prajeme veľa úspechov v budúcoročnej celoštátnej súťaži, a pri vzornom reprezentovaní mesta Pezinok doma i v zahraničí.
 

 

Peter Feder, kapelník DH Grinavanka

 


Ohodnoťte článok: