Pozvánka na VINOBRANIE 2018

August 2018 / Prečítané 1000 krát

   Prípravy na tohoročné Vinobranie sú v plnom prúde. Program Vinobrania je už od piatku uverejnený na stránke mesta (www.pezinok.sk). Už v minulom čísle Pezinčana sme upozornili na to, že súčasťou tohoročného Vinobrania bude aj XI. stretnutie banských miest a obcí Slovenska. Pezinok bude počas Vinobrania hostiteľom vyše deväťsto baníkov zo Slovenska i zo zahraničia. Aj to je jeden z dôvodov prečo bude tradičný Alegorický sprievod už v sobotu a nie v nedeľu ako tomu bolo doteraz. Alegorický sprievod bude o dvanástej hodine a zúčastnia sa ho všetci baníci v historických krojoch a uniformách. Ako nás informoval zástupca hlavného organizátora Malokarpatského baníckeho spolku pán Štefan Granec sprievod bude preto v sobotu, lebo niektorí, najmä zahraničný návštevníci XI. stretnutia budú odchádzať už v nedeľu v dopoludňajších hodinách a tak by sa sprievodu nemohli zúčastniť. Súčasťou stretnutia baníkov bude aj bohatý program, ktorí zabezpečia po tri dni a bude aj pre širokú verejnosť. Na Vinobraní banícke spevokoly, okrem iného zabezpečia aj kultúrny program v sobotu na tribúne v parku.
   Na Vinobraní nebude chýbať ani tradičné podujatie „Chlieb a víno“, ktoré bude v sobotu na nádvorí Krušičovej kúrie.
   Pred Vinobraním bude slávnostne odprezentovaných aj niekoľko nových publikácii o vinohradníctve a baníctve a bude sprístupnených niekoľko výstav.
   Na obidvoch tribúnach bude počas troch dní prebiehať bohatý hudobný program, v ktorom sa predstavia aj také hudobné osobnosti akým sú Dara Rolins, Peter Nagy, kapela INSIDE, Funny Fellows, či domáca Diamond Flowers.
   Počas Vinobrania bude aj množstvo ďalších sprievodných podujatí, o ktorých budeme informovať podrobnejšie v programe uverejnenom v septembrovom čísle nášho časopisu.

FOTO: (pb)

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: