Zo svetového šampionátu show dance striebro, z majstrovstiev SR v modernej gymnastike zlato

December 2017 / Prečítané 919 krát

FOTO: L. Plšek

   Vyvrcholením tohtoročných súťaží show dance boli Majstrovstvá sveta v nemeckej Riese. Zúčastnilo sa ich 2200 tanečníkov z 32 krajín a piatich kontinentov. Bolo to veľkolepé podujatie, s mimoriadne silnou konkurenciou, najmä z Ruska, Slovinska a Kanady. Najväčšie zastúpenie zo Slovenska mala Juventa Bratislava so 48 tanečníkmi, ktorí sa predstavili vo všetkých vekových kategóriách s 15 súťažnými choreografiami. Okrem nich našu krajinu reprezentovali tanečníci Genci Berisha a kluby Haló haló Bratislava a Danceversity Nitra.
   Slovensko na svetovom šampionáte získalo zlatú a striebornú medailu. Najvyššie ocenenie si vybojoval v mužských sólach tanečník Genci Berisha bez klubovej príslušnosti. Druhú najcennejšiu striebornú medailu získali juniorky Juventy Bratislava vo formáciách, kde súťažilo 26 choreografií. V 24-člennej juvenťáckej choreografii mal zastúpenie aj Pezinok prostredníctvom 12-ročnej tanečníčky Timey Oravcovej. Juniorská formácia bola ocenená v tomto roku titulom Majster Slovenskej republiky, Majster Európy a vicemajster sveta.
   Po vyhlásení výsledkov MS sa spolu tešili prvé Slovinky i druhé Slovenky, o čo sa pričinil uznávaný slovinský choreograf Matevž Česena, ktorý pripravoval na súťaž tanečníčky svojej krajiny a cez leto bol aj na Slovensku, na sústredení juvenťáčiek, kde im na tréningoch odovzdal svoje cenné skúsenosti. Autorkou našej choreografie bola šéfka Juventy Erika Šimonová.
   Týždeň po MS show dance sa uskutočnili v bratislavskej športovej hale Mladosť Majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike spoločných skladieb, dvojíc a trojíc. V 5-člennej zostave junioriek Juventy s obručami sa predstavila aj Pezinčanka Timea Oravcová. Mladé gymnastky svoje dve vystúpenia zvládli najlepšie v súťaži a vybojovali si zlaté medaily a titul Majster SR.

 

(nc)


Ohodnoťte článok: