Skautský Svetlonos 2017

December 2017 / Prečítané 784 krát

   Tohtoročný Svetlonos – halloweenska párty skautov v 61. zbore Modrý Oblak Pezinok - bola niečím výnimočná. Pre našich skautov sme pripravil program v znamení známej kreslenej rozprávky „Hotel Transylvánia“.
   Keďže nás je v skautskom zbore veľa, usporiadali sme pre deti dva večery. Prvý pre mladšie príšerky a druhý pre tie staršie. Zišli sme sa večer a pozvali sme aj Grófa Drakulu na oslavu 118. narodenín jeho dcéry a našej kamarátky Mavis. Dorazili príšerky všakovakého vzhľadu. V prípade Neviditeľnej ženy nebolo také jednoduché určiť, čo vlastne máme a nemáme vidieť, ostatné príšerky zase využili na pomaľovanie mnoho druhov farieb.
   Prevažovala čierna, čo však neplatilo pre múmie zahalené do bielych obväzov.
   Počas týchto dvoch hrôzostrašných večerov ste mohli stretnúť v okolí nášho klubu malých upírov, zombíkov či čarodejnice. Po predstavení a hlasovaní za tú najhroznejšiu príšerku večera sme šli vymyslieť a zhotoviť darčeky pre oslávenkyňu. Tiež sme hlasovali, ktorá z spomedzi všetkých troch tekvičiek vyrobených príšerkami je najkrajšia a najhrôzostrašnejšia. Zábavu nám však prerušila správa od Draca, že Mavis zmizla. Vraj ju uniesli ľudia, ktorých sme museli nájsť a Mavis vyslobodť z ich pazúrov.
   Po ich dolapení vo vinohradoch sme ich chceli mučiť krutými spôsobmi, až kým by nepovedali čo jej spravili. Nakoniec sa ale ukázalo, že to boli Mavisine kamarátky.
   Pred spaním sme si spolu pozreli film „Hotel Transylvánia“ Po našich zážitkoch však film vyznel iba ako čajíček a nikto z nás sa nebál. Naopak, deti sa výborne zabávali na trikových scénach vo filme.
   Tohtoročný Svetlonos sa deťom páčil a určite budú mať ešte dlho o čom rozprávať svojim rodičom a kamarátom. A my sa už tešíme na ďalší rok.

 

Alžbeta Pešková – Boni