Lekárne pre diabetikov

December 2017 / Prečítané 844 krát

   Naše občianske združenie Dia Bozin Pezinok je zapojené do Asociácie na ochranu práv pacientov a z titulu príslušnosti k tejto inštitúcii sa snažíme všímať si prácu lekárov, z nich najmä lekárov obvodných a diabetológov a v nadväznosti na ich pôsobenie aj fungovanie lekární.
Členka nášho o. z. zaregistrovaná ako priateľka združenia mala potrebu dať si zmerať hladinu cukru v krvi – glykémiu.
   V súvislosti s týmto problémom sme oslovili niekoľko pezinských lekární a položili im otázku, či sú spôsobilí bezodplatne zmerať glykémiu aj náhodnému chodcovi. Všetky oslovené lekárne vyhlásili, že áno, že takúto službu vedia zabezpečiť a to žiadateľ ani nemusí byť v akútnom ohrození života.
   Oslovené lekárne s pocitom oprávnenej, tak povediac rodovej hrdosti sa chceli zaprezentovať niektoré tým, čo ich odlišuje od konkurencie a niektoré svojou oddanosťou náročnému povolaniu farmaceutov. Faktom je, že ich extrémne zodpovedná práca si u nich jednoducho vynucuje vysokú odbornosť a profesionálny prístup jedno či v dobe ich osobnej pohody alebo nepohody.
Všetky lekárne, ktoré sme navštívili, deklarovali ochotu, ba až odhodlanie usilovať o to, aby od nich nikto neodchádzal neuspokojený v jeho oprávnenom nároku. Napr. lekárnička v Lekárni a zdravotníckych potrebách na Moyzesovej 10 vyhlásila, že sú schopní vybaviť klienta čo akým náročným prístrojom alebo rehabilitačnou pomôckou a to ihneď, alebo požadované obstarajú, zoženú ...
Lekáreň Monika, tak trochu zastrčenú na ulici Hollého č.2 by mal poznať každý diabetik. Sú akoby na túto zdravotnú skupinu zameraní. Na požiadanie zmerajú glykémiu, za odplatu aj cholesterol a prístrojom Corazon dokážu kontrolovať veľkosť a účinnosť pohybu od diabetikov požadovanú.
   K výpočtu nami navštívených lekární patrí ešte určite aj Bohu milá lekáreň sv. Tadeáša, ktorej obsluha sa zaprezentovala ako skupina milých, empatiou obdarených pracovníkov, ochotných a pripravených vypočuť, pochopiť a pomôcť každému potrebnému. V ich osobnostiach sa snúbi odbornosť a profesionalita.
   Lekáreň Vitalitas v OC Mólo môže byť charakterizovaná svojou obetavosťou. Majú zavedené 12 hodinové služby, a to v každom dni týždňa a ponúkajú ten najširší sortiment liekov, zdravotníckych potrieb a výživových doplnkov prispievajúcich k zdravému životnému štýlu. Zákazníkmi neuvedomovanou prednosťou sú poskytované zľavy práve na tie druhy liečív, ktoré sú aktuálne potrebné.
   V závere tohto príspevku sa ponúka otázka: „ako to, že lekáreň si všimneme iba keď je zatvorená a my jej služby práve potrebujeme?“
   V Pezinku sú ešte aj iné lekárne. Napr. prepotrebnou sa javí Lekáreň na Severe. Všetkým menovaným, ale aj tým ostatným by sme v závere roku chceli poďakovať za ich služby, za to, že ponúkajú služby dobré, fundované odborne a profesionálne.

 


Ohodnoťte článok: