Novembrové Lúče pezinského slnka

December 2017 / Prečítané 827 krát

   Pod tento názov sa už tradične v tretí novembrový týždeň podpisuje Folklórny a spevácky súbor seniorov z Pezinka so svojím kultúrnym programom.
   Tak to bolo aj 24. novembra v malej sále Domu kultúry, kde svojimi krásnymi piesňami s hudobným doprovodom dvoch akordeonistov potešili srdcia divákov.
   V programe sa striedali hudobné vystúpenia s hovoreným slovom dvoch pozvaných hostí: spisovateľa, novinára a politológa Ľuboša Juríka, ktorý zaujímavo rozprával o svojej knihe o Alexandrovi Dubčekovi Rok dlhší ako storočie a dokončenom celovečernom filme, Krátka jar, dlhá zima. Druhým pozvaným hosťom bol mineralóg, cestovateľ a organizátor Pezinského Permoníka Jirko Vitáloš. Otázky im kládla PhDr Anička Varadinová, čestná členka nášho folklórneho súboru Obstrléze. Plná sála ľudí a búrlivý potlesk svedčili o tom, že sa im 2. ročník s významnými ľuďmi mesta Pezinok páčil a veríme, že v tom budeme pokračovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie v roku 2018.
   FS Obstrléze praje všetkým čitateľom krásne a veselé Vianoce, nech sú sviatkami plnými lásky, pokoja a oddychu a v roku 2018 vám prajeme veľa pekných kultúrnych zážitkov.

 

Mária Kopitková


Ohodnoťte článok: