Cesty k sebe

December 2017 / Prečítané 920 krát

XVII. ročník benefičného koncertu pre deti s psychickými poruchami Pezinský chrámovy zbor Ad Una Corda pozýva všetkých svojich priaznivcov, milovníkov chrámovej hudby a ľudí s otvoreným srdcom na ďalší koncert z cyklu CESTY K SEBE.
   V nedeľu 21. januára 2018 o 16. hodine v kláštornom kostole v Pezinku budete mať opäť možnosť prežiť nezabudnuteľný zážitok z koncertu, na ktorom sa vám zbor predstaví s orchestrom.
   Uvedie skladby autorov z obdobia klasicizmu, ako Anton Aschner, Pavel Neümuller, a tiež monumentálne dielo nesmrteľného Josepha Haydna, Omšu d mol – nazývanú aj Nelsonova.
   Pôvodný názov Omša ťažkých časov (či Omša úzkosti) bol následne zmenený a dielo bolo premenované na počesť triumfu britského admirála lorda Nelsona, ktorý zajal Napoleonovu flotilu v blízkosti ústia rieky Níl. Je považovaná za najvýznamnejšiu z jeho omší.
   Výťažok z benefície poputuje, ako po všetky ročníky, na podporu činnosti detskej psychiatrickej kliniky na bratislavských Kramároch, kde skvelý tím špecialistov pomáha deťom s psychickými poruchami.

 

(auc)

 


Ohodnoťte článok: