Jesenný koncert ZUŠ Eugena Suchoňa

December 2017 / Prečítané 893 krát

   Po nevšednom zážitku, ktorý na konci októbra pripravili pre pezinskú verejnosť účastníci XII. ročníka Festivalu Eugena Suchoňa (medzi nimi aj traja žiaci ZUŠ E. Suchoňa z Pezinka – Magdaléna Letzová, Hana Bereníková a Andrej Mojžiš), sa nám 23. novembra predstavili ďalší talentovaní žiaci z pezinskej ZUŠ na tradičnom Jesennom koncerte.
   V úvode koncertu sme počuli niekoľko detských skladbičiek, ktorými sa „oťukávali“ na veľkom pódiu najmenší žiaci. Po nich dostali priestor malé talentované speváčky, študenti keyboardu a gitary. V ich podaní zazneli skladby F. Sinatru, K. Reineckeho, D. Ursínyho či S. Wondera...
Básňou s jesennou tematikou v podaní Natálie Noskovičovej sme sa preniesli do krásnej hudby F. M. Bartholdiho, L. v. Beethovena, R. Schumanna, W. A. Mozarta a ďalších klasikov... Záver koncertu patril husľovému duetu – Emme Láskovej a Jergušovi Čermákovi, ktorí sa skvelou interpretáciou Suity g-mol A. Corelliho zaslúžili o nádherný záver tohto vydareného koncertu „vo farbe jesenného lístia“...
   Nielen v hudobnom odbore ZUŠ E. Suchoňa bola jeseň bohatá na udalosti. V novembri sa zúčastnila 24. ročníka „Slovenského festivalu poézie Beniakove Chynorany“ žiačka literárno-dramatického odboru Laura Slamková z triedy pani učiteľky Mgr. Stanislavy Koníčkovej. Laura si svojím výkonom vybojovala krásne 2. miesto.
   Radosť nám urobil aj študent spevu z triedy Mgr. Evy Rosenberger Richard Ciller, ktorý získal na celoslovenskej súťaži „Dni Miloša Ruppeldta“ v Bratislave čestné uznanie. Srdečne blahoželáme!

 

(ZA)


Ohodnoťte článok: