Čo vás v roku 2017 najviac potešilo? Na čo sa tešíte v roku 2018?

December 2017 / Prečítané 850 krát

   Redakcia Pezinčana pripravila predvianočnú anketu s dvoma otázkami. Celú anketu nájdete v článku" Čo priniesol rok 2017? Stromy, básne, aj odmietnutie zla". Rovnaké otázky, ako v ankete sme už v „predtermíne“ položili aj primátorovi nášho mesta Oliverovi Solgovi.

1. Najviac ma potešilo narodenie vnuka. Spolu so skoro dvojročnou vnučkou sú mojou najväčšou radosťou a potešením, ktorému sa nevyrovná nič na svete. Vďaka nim si znova uvedomujem, že narodenie nového človiečika je ten najkrajší a najcennejší dar, ktorý dostávajú nielen rodičia, starí rodičia a najbližšia rodina, ale aj celé mestské a ľudské spoločenstvo. Všetko ostatné, vrátane medzinárodného ocenenia, ktoré som získal za knihu o Kupeckom, dvoch výstav v Martine a Žiline, či opätovné zvolenie za poslanca BSK, je bezvýznamné v porovnaní s týmito dvoma malými „zázrakmi“.
2. Teším sa najmä na to, že popri práci primátora, ktorá ma stále rovnako baví, si snáď nájdem viac času na rodinu, najmä na vnúčatá a popri tom sa mi ešte podarí zrealizovať aj nejaké nové knižné a výtvarné projekty. Sebe, mojej rodine, ale i čitateľom Pezinčana želám veľa zdravia, pokoja, radosti a najmä lásky. Spolu s uvedomením si toho, že z pohľadu histórie žijeme možno v najlepšom možnom čase, v čase mieru, slobody a relatívneho dostatku. Súčasne najmä od nás samých záleží nielen to, aký bude rok 2018, ale aj roky nasledujúce. Takže ešte si dovolím zaželať aj zdravý rozum a cit, aby sme dokázali rozpoznať v ľuďoch i veciach skutočné hodnoty a oddelili ich od lacného „šmejdu“, ktorý nás obklopuje skoro na každom kroku.
 


Ohodnoťte článok: