Pezinok má schválený rozpočet

December 2017 / Prečítané 855 krát

   Poslanci Mestského zastupiteľstva v Pezinku na svojom riadnom zasadaní 7. novembra schválili okrem iných bodov, aj najdôležitejší bod a to rozpočet na rok 2018. Za vyrovnaný rozpočet, ktorému predchádzala obligátna diskusia a niekoľko pozmeňujúcich návrhov, ktoré však neboli v pléne prijaté, hlasovalo 17 poslancov (Pavel Alexy, Miloš Andel, René Bílik, Ján Čech, Ľubomír Čech, Milan Čech, Richard Demovič, František Féder, Gabriel Guštafík, Jozef Chynoranský, Elena Jurčíková, Marián Pátek, Juraj Pátek, Tomáš Pitoňák, Adam Solga, Drahomír Šmahovský, Roman Šmahovský)
   Proti rozpočtu hlasovali Igor Hianik a Marián Šípoš. Zdržali sa Jozef Mikláš a Viktória Tahotná. Nehlasovali Božena Mizerová, Kvetoslava Štrbová a Elena Žárska.
   Podľa vyjadrenia primátora Olivera Solgu je schválenie rozpočtu dobrou správou pre obyvateľov Pezinka. Vyrovnaný rozpočet počíta s rozvojom všetkých životne dôležitých i „nadstavbových“ oblastí nášho mesta. Vzhľadom k tomu, že nadchádzajúci rok je posledným rokom tohto volebného obdobia bude snahou primátora, poslancov i výkonných pracovníkov mesta realizovať všetky zostávajúce úlohy vyplývajúce z programového vyhlásenia, ktoré prijali poslanci na začiatku volebného obdobia, koncom roku 2014. Primátor poďakoval tým poslancom, ktorí rozpočet svojim hlasovaním podporili a tiež tým, ktorí sa na jeho príprave podieľali svojimi konkrétnymi návrhmi.

 

(r)


Ohodnoťte článok: