Boli sme na víkendovej vzdelávacej akcii pezinských skautov

Apríl 2017 / Prečítané 1079 krát

   Poznáte Chameleóna? O zaujímavom plazovi ktorý dokáže prispôsobiť svoju farbu okoliu ste už určite počuli alebo ho dokonca chováte doma v teráriu. Pezinskí skautskí radcovia a vedúci poznajú aj iného Chameleóna. Koncom marca sa stretli na víkendovej vzdelávacej akcii, kde museli dokázať svoju prispôsobivosť a flexibilitu, získali nové vedomosti a naplánovali akcie na celý rok. Večer Chameleóna začal prednáškou o riadení projektov. Starší si pripomenuli a mladší sa dozvedeli princípy úspešného riadenia projektov SMART.
   Túto „múdru“ metódu plánovania priamo uplatnili ďalšie dni pri plánovaní hlavnej letnej aktivity – skautského letného tábora. Tábor bude pripravovať 15 radcov a v polovici júna privíta 40 účastníkov z Pezinka a okolia. Ako každý rok aj toto leto bude mať tábor hlavnú tému. Téma je však zatiaľ prísne tajná a bude vyhlásená až tesne pred jeho otvorením.
   Okrem plánovania a prednášok si skauti pripravili zábavný teambuilding v podobe spoločenských hier a pestrých pohybových aktivít. Chameleón 2017 skončil úspešne a skautskí radcovia i vodcovia sú lepšie pripravení na ďalší rok plní družinoviek, akcií a táborov.

 

Marián Lezo


Ohodnoťte článok: