Street workout park PANELKA

Apríl 2017 / Prečítané 1959 krát

Základná škola Fándlyho 11 Pezinok sa môže popýšiť novým „streetworkoutovým“ ihriskom

   Nachádza sa v areáli ZŠ Fándlyho 11 Pezinok. Oficiálne otvorenie ihriska bolo 30. marca 2017 za bohatej účasti detí, rodičov, zástupcov záujmových skupín, Mestskej polície a nadšencov workoutu.
   Street – workout (v preklade cvičenie na ulici) predstavuje kombináciu rôznych atletických a kalisthenických cvikov. V dnešnej dobe sa tento druh „workoutu“ stal veľmi populárnym najmä vďaka svojej filozofii o slobode, nezávislosti a dostupnosti pre všetkých.
   Street workout park PANELKA slúži žiakom našej školy na hodinách telesnej a športovej výchovy, školskému klubu a je určený pre záujmovú telesnú výchovu, tréningové procesy športovcov, mládež z blízkeho okolia a širokú pezinskú verejnosť na voľnočasové aktivity občanov mesta.
   Zámerom školy je motivácia k športu, nadväzovanie a upevňovanie kontaktov, medziľudských vzťahov a skvalitnenie životného štýlu žiakov i dospievajúcej mládeže.
   V meste sa postupne tvoria aktívne skupiny mladých chlapcov, ktorí cvičia street workout na čom sa dá. Pre toto všetko sme sa vlastne rozhodli postaviť workoutové ihrisko, na ktorom sa dá cvičiť s vlastnou váhou tela, a tak vlastne rozvíjať celé svalstvo. Chceme motivovať čo najviac žiakov našej školy a mladých ľudí, aby sa vyhýbali nebezpečným nástrahám modernej doby ako sú fajčenie, alkohol, drogy a radšej si prišli zacvičiť, vytvoriť nové kamarátstva a hlavne spraviť niečo pre svoje zdravie.
   Veríme, že v dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa bez smartfónov, tabletov a notebookov nepohneme ani na krok, prinesie workoutové ihrisko žiakom, mládeži, ľuďom úžitok, pohodu a viac radosti zo života.

Ing. Monika Hlúšková, riaditeľka ZŠ Fándlyho

 


Ohodnoťte článok: