Farbenie – staronová služba opäť dostupná

Apríl 2017 / Prečítané 1236 krát

  Máte svoje obľúbené rifle už vyblednuté alebo neodstrániteľnú škvrnu na pohodlnej mikine? V Rýchločistiarni KVAPKA máme pre vás riešenie. Medzi služby, ktoré poskytujeme, patrí aj farbenie odevov.
  Prvým rozhodujúcim faktorom, či sa vec môže zafarbiť, je jej materiálové zloženie.       
   Najvhodnejšie sú prírodné materiály, ktoré dobre absorbujú novú farbu – bavlna, ľan, hodváb, vlna. Pri zmesiach s narastajúcim podielom umelých vlákien (polyester, viskóza, elastan) sa zosvetľuje zvolený odtieň. Napríklad elastické rifle farbené na čierno budú sivé. Pri čisto  syntetických odevoch nevieme výsledok predpokladať, nakoľko nie všetky materiály tohto druhu zachytávajú nové pigmenty. Vec tak môže zostať nerovnomerne zafarbená alebo síce rovnomerne, ale iným odtieňom.
   Druhá podmienka, ktorá umožňuje farbenie je, že odev nesmie byť tvarovaný. Ide napríklad o saká, kabáty, spoločenské šaty, teda veci, ktoré majú svoju požadovanú fazónu. Dôvodom je proces farbenia, ktorý prebieha pri 70-90°C, čo by mohlo tvar niektorých odevov nenávratne poškodiť.
   K dispozícií je šesť základných farieb – žltá, červená, zelená, modrá, hnedá a čierna. Momentálne testujeme nové odtiene ako oranžová či ružová. Pri výbere farby treba mať na pamäti, že je možné ju meniť len z bledšej na tmavšiu.
   Ak máte otázky, kontaktujte nás na tel.č. 0948 486 484 alebo nás priamo navštívte na Holubyho 16. Aby sme vedeli posúdiť, či je materiál vhodný na farbenie vo vami vybranej farbe, potrebujeme ho aj vidieť. Preberieme s vami možné riziká, ak sú vzhľadom na materiál, poradíme pri výbere farby a oboznámime vás s následnou starostlivosťou o zafarbený odev. Tej sa netreba báť, je bez problémov možná v bežných domácich podlmienkach.
   Tešíme sa na vašu návštevu.

 


Ohodnoťte článok: