Vínne trhy Pezinok 2017

Apríl 2017 / Prečítané 1097 krát

Na fotografii vpravo ocenený zástupca Vinárstva Mrva – Stanko pán Peter Stanko. FOTO: Ján ŠTRBA   Najvýznamnejšie slovenské vinárske súťažné podujatie Vínne trhy Pezinok 2017 sa uskutočnilo v dňoch 21. - 22. apríla v Pezinskom kultúrnom centre. Odborná porota už pred mesiacom udelila ocenenia najlepším vínam a minulý piatok a sobotu mala možnosť aj široká odborná i laická verejnosť degustovať, porovnávať a najmä si vychutnať kvalitné slovenské ale i moravské vína. A bolo naozaj čo degustovať, pretože do súťaže bolo prihlásených 568 vín od 103 producentov.
   Odborná porota, ktorá 20. – 21. marca pracovala pod vedením prof. Fedora Malíka, sa rozhodla udeliť najvyššie tituly „Šampión“ v siedmich kategóriách, a to týmto vínam a vinárom za ich produkt: Veltlínske zelené, Víno MATYŠÁK, Pezilnok (vína biele, tiché, suché), Rulandské biele, Dubovský – Grančič, Svätý Jur (vína biele tiché, polosuché, polosladké), Cabernet Sauvignon, rosé, Zálmocké vinárstvo, Pezinok (vína tiché, sladké, bez rozdielu farby), Cabernet Sauvignon, rosé, Víno MATYŠÁK (vína ružové, tiché suché), Cabernet Sauviglnon, rosé, Víno MRVA – STANlKO, Trnava (vína ružové, polosuché, polosladké), Dolfík, SADLOŇ Michal – Vinárstvo Limbach (vína červené tiché) a Sekt Pálffy, VÍNO Nitra (šumivé vína).
   Cenu primátora mesta Pezinok získal Veltlín zelený, Vinohradníctvo Pavelka a syn, Pezinok. Okrem týchto ocenení boli udelené ešte zlaté, strieborné a bronzové medaily a ďalšie ocenenia. Ocenenia na slávnostnom otvorení podujatia odovzdali Oľga Bejdáková – predsedníčka Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov, Fedor Malík – predseda hodnotiacich komisií a Oliver Solga – primátor mesta Pezinok.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: