Na majstrovstvách sveta im chýbal krôčik k medaile

December 2016 / Prečítané 849 krát

Na tvárach juvenťáčiek možno vidieť trošku sklamanie, získať medailu sa im nepodarilo. Foto Ľ. Plšek   V dňoch 21. - 24. novembra sa uskutočnili v nemeckej Riese Majstrovstvá sveta v show dance 2016. Podujatie sa tentokrát nieslo v znamení osláv 20. výročia show dance v tomto tridsaťtisícovom saskom meste.

Na tvárach juvenťáčiek možno vidieť trošku sklamanie, získať medailu sa im nepodarilo. Foto Ľ. Plšek

    Podstatnú časť stočlennej slovenskej výpravy na šampionáte tvorili súťažiaci z Juventy Bratislava, ktorí mali zastúpenie v kategóriách detí, juniorov i dospelých. Vo všetkých štyroch detských kategóriách ( sólo, duo, skupiny, formácie) sa predstavila aj Pezinčanka Timea Oravcová. Bola to už jej tretia účasť na najväčšom svetovom podujatí. V predchádzajúcich dvoch rokoch získali zhodne piate a šieste miesto. Tento rok im naozaj len krôčik chýbal k bronzovej medaile, ušla sa im nepopulárna zemiaková. V skupinách s choreografiou Roll over Beethoven sa dostali do šesťčlenného finále, kde si vybojovali štvrtú priečku. Dosiahli tak spomedzi päťdesiatky juvenťáčiek v Riese najúspešnejšie umiestnenie. Finálovú účasť si Timea s Tamarou Obložinskou zabezpečili aj duách, kde v silnej konkurencii zmiešaných párov z Ruska, Česka a Poľska obsadili napokon šieste miesto. Vo formáciách s choreografiou Čertovsky dobrý elixír sa umiestnili na 13. mieste.
   V sólach, ktorým patrila úvodná časť súťaže, Timea skončila zo 40 súťažiacich na 21. pozícii.
   Dievčatá počas troch súťažných dní absolvovali v každej kategórii zdĺhavé vyraďovačky cez semifinále. Pri veľkom počte súťažiacich bolo veľmi náročné počas súťaží udržať si plnú koncentráciu, keď príprava na každé vystúpenie okrem rozcvičenia si vyžaduje úpravu vlasov, líčenie, aj iné oblečenie.
   V príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta mala Timea smolu, tri dni pred odchodom do Riesy si poranila na tréningu nohu. Našťastie jej bolesť po pár dňoch ustúpila a všetky vystúpenia na súťaži mohla absolvovať.
   V sobotu 3. decembra sa uskutočnili v Športovej hale Mladosť v Bratislave Majstrovstvá Slovenskej republiky v modernej gymnastike v spoločných skladbách, dvojiciach a trojiciach. V kategórii dvojíc a trojíc starších žiačok sa stali Pezinčanka Timea Oravcová s Tamarou Obložinskou zo Športového klubu Juventa Bratislava vicemajsterkami Slovenska. Dievčatá zacvičili zostavu s kužeľmi.

 

(mo)


Ohodnoťte článok: