Charitatívna činnosť Jednoty dôchodcov v Pezinku

December 2016 / Prečítané 862 krát

   Členovia Jednoty dôchodcov v Pezinku sa ako každý rok pripravujú na prichádzajúce vianočné a novoročné sviatky. Okrem veľkého upratovania a pečenia vianočných dobrôt zúčastňujú sa rôznych kultúrnych vianočných podujatí.
   Pre svojich členov sme pripravili 5. decembra „Mikulášske posedenie“ v Dennom centre na Kolárovej u.l, ale v tomto predsviatočnom čase nemyslíme len na seba. Navštevujeme pravidelne každý rok Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ul., kde sme jeho klientom aj tento rok 1. decembra odovzdali mikulášske balíčky a spolu sme si zaspomínali na vianočné zvyky zo svojej mladosti.
   V rámci charitatívnej činnosti sme sa rozhodli pomôcť rodine odkázanej na sociálnu výpomoc. V spolupráci s vedúcou odboru sociálnych vecí a rodiny pri MsÚ v Pezinku sme vybrali jednu rodinu, ktorej sme venovali vianočný darček – finančnú výpomoc vo výške 300 euro. Peniaze sme získali predajom koláčov napečených našimi členkami. Stalo sa už tradíciou, že sme účastníkmi otvorenia „Kultúrneho leta“ v Zámockom parku v Pezinku, kde ponúkame za symbolickú cenu koláče napečené podľa receptov našich starých materí.
   Na záver seniori Jednoty dôchodcov želajú všetkým Pezinčanom príjemné prežitie sviatočných dní, veľa zdravia, spokojnosti a úspechov v novom roku.

 

Za výbor JDS E. Zouzalíková a L. Štelmachovičová

 


Ohodnoťte článok: