Pezinok v prvej desiatke najlepšie hodnotených miest Slovenska

December 2016 / Prečítané 896 krát

   Významná mimovládna inštitúcia Transparency International Slovensko zverejňuje každé dva roky súborné hodnotenie mestských a krajských samospráv. V aktuálnom hodnotení,  uverejnenom koncom novembra tohto roka sa Pezinok umiestnil na výbornom desiatom mieste.
V porovnaní rovnakých ukazovateľov spred dvoch rokov sme postúpili o šestnásť miest. Umiestnenie miest je výsledkom nezávislého hodnotenia niekoľkých desiatok kritérií, okrem iného prístupu k informáciám, verejného obstarávania a zabezpečovania služieb, predaja a prenájmu majetku, rozpočtu a zmlúv, dotácií a grantov, bytov a sociálnych zariadení, personálnej politiky, etiky a konfliktu záujmov, územného plánovania a fungovania stavebného úradu a obecných podnikov a investícií.
   Najlepšie sme boli hodnotení v oblasti prístupu k informáciám (90 %), a účasti verejnosti na rozhodovaní (82 %). Najmenej bodov sme získali za predaj a prenájom majetku (21 %). Tu sme síce podmienky informovanosti splnili, ale chýbalo zverejňovanie na internetovej stránke, vrátane archivovania zmlúv na internete.
   Vedenie mesta sa rozhodlo, že na výborný výsledok chce nadviazať, drobné nedostatky do budúcnosti odstrániť a dosiahnuť tak ešte lepšie celkové umiestnenie.

 

(MsÚ)