Gymnastky zo ZŠ Fándlyho získali striebro a bronz na Majstrovstvách SR

Jún 2016 / Prečítané 1164 krát

   V dňoch 17. a 18. 5. sa konali v Poprade Majstrovstvá SR v gymnastickom štvorboji ZŠ. Po víťazstve v krajskom kole postúpili na Majstrovstvá Slovenska dve družstvá: V kategórii A (1. – 3. ročník) súťažili dievčatá: Sofia Baňovičová, Sophia Biznárová, Vanessa Maco, Adelka Marková, Aďka Stovičková. Žiačka Sofia Baňovičová sa v súťaži jednotlivkýň umiestnila na 2. mieste, družstvo dievčat tiež na 2. mieste.
   Dievčatá trénujú gymnastiku od prvej triedy niekoľko hodín týždenne. Gymnastika sa stala pre mnohé koníčkom. Popri príprave na súťaže našli v gymnastike radosť z pohybu, potešenie, zábavu a hlavne aktívne a zmysluplné trávenie voľného času.
   Na M-SR postúpilo aj družstvo dievčat v kategórii B (4. – 6. ročník) menovite: Diana Cingelová, Adela Balcová, Petra Polkorábová, Klára Margitanová a Betka Dulajová. Aj v tomto roku sa im podarilo presadiť sa na M-SR a vyrovnať sa gymnastkám z rôznych gymnastických klubov. Dievčatá obsadili 3. miesto. Dobré výsledky na M-SR nás veľmi potešili a dievčatá posunuli dopredu s predsavzatím udržať sa aj v budúcnosti na popredných miestach a aktívne sa ďalej venovať tomuto krásnemu športu. Dievčatá trénujú a na súťaže pripravujú Mgr. Irena Hlinkovičová, PaedDr. Miroslava Petrakovičová a pani Elena Cingelová.

 

ZŠ Fándlyho

 


Ohodnoťte článok: