Zábavu na GRINAVANKA FESTe počasie nepokazilo

Jún 2016 / Prečítané 1366 krát

   V sobotu 4. 6. 2016 oslávili spoločne 95. výročie od vzniku Dychová hudba GRINAVANKA a reštaurácia Grinavský Janko na podujatí GRINAVANKA FEST 2016. Aj keď podvečer úradovala v Pezinku silná búrka, program na nádvorí reštaurácie nezastavila a nezabránila návštevníkom baviť sa pri dychovej hudbe do neskorých hodín. Na začiatku podujatia sa prítomným prihovoril aj primátor Oliver Solga.
   Pre všetkých bol pripravený bohatý program v podaní dychových hudieb Vozokanka, GRINAVANKA, Vištučanka, Liduška a speváckej skupiny BREZA. Počas akcie boli uvedené do života dva nové CD nosiče Grinavským chodníkom – DH GRINAVANKA a Prespívame celý rok – SS BREZA.
   Prekvapením pre mnohých návštevníkov bol priestor nádvoria reštaurácie, kde sa konalo podujatie, ako aj ponúkané služby rodinnej firmy GASTRO – CATERING Grinavský Janko, ktorá sa dodnes snaží pokračovať v rodinnej tradícií svojho prastarého otca, ktorý v minulosti úspešne hostil svojich zákazníkov už od roku 1921. Svojim hosťom poskytujú pôžitok z dobrého jedla v podobe chutných špecialít a odrodových vín.
   Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akou koľvek formou podieľali na zorganizovaní a priebehu podujatia, všetkým účinkujúcim ako aj priaznivcom GRINAVANKY. Vďaka za fin. podporu patrí BSK, Mestu Pezinok, Pezinskému kultúrnemu centru, LTE Slovakia, BEK, Liv – Epi, Grafit, Kvetinárstvo V4, p. Petrovi Vachovi, p.Jánovi Rajnicovi a f. GASTRO – CATERING Grinavský Janko.
   Zostáva nám už len veriť, že sme sa na GRINAVANKA FESTe u Grinavského Janka nestretli naposledy a toto podujatie sa stane jednou z tradičných kultúrnospoločenských akcií v našom meste.

 

Peter Feder, kapelník DH GRINAVANKA


Ohodnoťte článok: