Lyreco otvorilo v Pezinku nové distribučné centrum

Jún 2016 / Prečítané 2232 krát

   Nadnárodná spoločnosť Lyreco, európsky líder v dodávkach kancelárskych potrieb a riešení pre pracovné miesta, 3. júna v Pezinku za prítomnosti primátora mesta Olivera Solgu slávnostne otvorila svoje nové distribučné a administratívne centrum v strednej Európe.

Slávnostného prestrihnutia pásky sa zúčastnil aj primátor mesta Pezinok, ktorý poprial veľa úspechov nielen spoločnosti Lyreco, ale aj jej terajším a budúcim zamestnancom. FOTO (pb)

   „S investíciou do inovatívnych logistických procesov a s výhodnou strategickou polohou sme pripravení pružne pokryť potreby štyroch trhov, okrem Slovenska ešte aj Rakúska, Maďarska a Čiech“, uviedol riaditeľ spoločnosti Juraj Nemjo. Nové distribučné centrum na celkovej ploche 15 000 m2 disponuje viac ako 10 000 skladovými položkami, ktoré sú pre zákazníkov pripravené k okamžitej distribúcii.
   Lyreco prinieslo prostredníctvom nového distribučného a administratívneho centra do regiónu významnú investíciu presahujúcu výšku 15 miliónov EUR. „Expanziu spoločnosti vnímame ako príležitosť pre ďalší rozvoj nášho regiónu, ktorá prináša predovšetkým nové pracovné príležitosti“, komentoval otvorenie centra primátor Pezinka Oliver Solga.
   „Lyreco dnes zamestnáva viac ako 250 pracovníkov v strednej Európe a temer polovica z nich pôsobí priamo v Pezinku. Vytvárame priestor pre talentovaných ľudí na rôznych pracovných pozíciách či už v distribučnom centre alebo administratíve. Uplatnenie nájdu najmä jazykovo vybavení kandidáti, ľudia s praxou, ale aj čerství absolventi. Našim zamestnancom poskytujeme priestor pre ich rozvoj a špeciálne vzdelávacie programy. Našou ambíciou je stať sa v dohľadnom čase najvýznamnejším zamestnávateľom v tomto regióne,“ dodáva Juraj Nemjo.

 

(r)


   Spoločnosť Lyreco bola založená v roku 1926 v severnom Francúzsku a v súčasnosti pôsobí v 42 krajinách po celom svete s viac ako 10 000 zamestnancami. Sortiment spoločnosti zahŕňa široké portfólio kancelárskych produktov a zariadení, ochranných pracovných pomôcok, občerstvenia a hygieny pre každodenné používanie v kanceláriách a na iných pracovných miestach. Spoločnosť Lyreco pôsobí v regióne strednej Európy vrátane Slovenska od roku 2006.V strednej Európe dosahuje každoročne dvojciferný nárast svojich tržieb (konsolidované tržby v roku 2015 dosiahli 29 miliónov EUR) a dochádza v tomto regióne k pravidelnému zvyšovaniu počtu pracovných miest.

 


Ohodnoťte článok: