Pozvánka na výstavu

Máj 2016 / Prečítané 962 krát

   Mestské múzeum v Pezinku sprístupnilo 20. mája za účasti modranského primátora Juraja Petrakoviča výstavu tamojšieho známeho výtvarníka a stredoškolského pedagóga Pavla Šimu - Juríčka. Päťdesiatosemročný všestranný umelec, ktorý ovláda mnohé výtvarné techniky, sa v Pezinku v takomto rozsahu predstavuje po prvýkrát. Po výstave v Prahe a Modre je Pezinok tretím mestom, v ktorom vystavuje aktuálny súbor svojich malieb, grafík a kombinovaných techník zoradených do niekoľkých tematických okruhov.
   Pavol Šima - Juríček je vskutku všestranný výtvarník: venuje sa kresbe, maľbe, grafike, sochárstvu, šperku, dizajnu, ilustrácii i kurátorskej činnosti. Dlhé roky pôsobí ako pedagóg na Pedagogickej a kultúrnej akadémii v Modre.
   Ako povedal vo svojom príhovore primátor Oliver Solga, je aj táto výstava novým impulzom k aktívnejšej spolupráci medzi Pezinkom, Modrou a Svätým Jurom, ktorá by nemala byť zameraná len na kultúru a umenie, ale na všetky oblasti života troch miest pod Malými Karpatmi. Užšia spolupráca by sa mala odraziť aj v spoločnom riešení problémov samosprávy, ďalej v oblasti cestovného ruchu, vinohradníctva a vinárstva, no napríklad aj dopravy, kde sa pripravuje spoločný postup pri presadzovaní cestného obchvatu Modry, Vinosadov a Pezinka.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: