Nedávny prípad z Pezinka hovorí za všetko. Pozor na podvodníkov!

Máj 2016 / Prečítané 1122 krát

  Dňa 3. 5. 2016 v čase okolo obeda doposiaľ neznámi páchatelia vylákali podvodným konaním od poškodených 71- ročných manželov z Pezinka finančnú hotovosť vo výške 7 000 €.
  Páchatelia využili lesť. Doposiaľ neznámy muž zatelefonoval na pevnú linku do bytu manželov. V telefóne vystupoval ako brat ich zaťa „Peťko“ so zámienkou, že má problém, lebo musí na účet, na ktorý vložil už predtým 7500 € ako zálohu, vložiť ďalšie peniaze v čo najkratšom čase, lebo záloha mu prepadne a on zabudol nahlásiť v banke výber väčšej finančnej čiastky. Nakoľko však poškodení doma nemali finančnú hotovosť, v domnení, že sa rozprávajú so zaťovým bratom, vybrali finančnú hotovosť zo svojho účtu v banke. Následne páchateľ znova telefonoval poškodenej cestou z banky, že sa ocitol v časovej tiesni a posiela sekretárku, ktorej má odovzdať čiastku 7000 € a tá ich pôjde vložiť na jeho účet. Už počas telefonátu s páchateľom k poškodenej prišla neznáma žena, ktorá sa predstavila ako sekretárka, ktorú poslal „Peťko“ pre peniaze. Poškodená v presvedčení, že peniaze dáva pre zaťovho brata Petra, odovzdala neznámej žene finančnú čiastku 7 000 €. Páchateľ po chvíli znovu zatelefonoval a poďakoval sa s tým, že sa ich bude snažiť vrátiť v poobedňajších hodinách, čo sa však nestalo.
   Ihneď ako poškodení zistili, že boli podvedení, kontaktovali políciu. Vyšetrovateľ PZ v Pezinku začal vo veci trestné stíhanie za zločin podvodu. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.
   Páchateľom takéhoto podvodného konania môže hroziť v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

kpt. Mgr. Zuzana Mišovičová
skupina prevencie vnútorného oddelenia ORPZ v Pezinku

 


Ohodnoťte článok: