Pezinok opäť očakáva amatérsky filmový festival PAFF

Marec 2016 / Prečítané 1208 krát

Na začiatku apríla mesto už dvanástykrát ožije filmami, prednáškami či rôznymi koncertmi

   Nezávislé, nízkorozpočtové alebo študentské filmy sa opäť predstavia na Pezinskom amatérskom filmovom festivale (PAFF), ktorý sa bude konať 1. a 2. apríla v Dome kultúry Pezinok. Organizátorom festivalu je občianske združenie OZ Kinečko.
   Dvanásty ročník podujatia už tradične ponúkne divákom filmy, ktoré sa vyznačujú svojou originalitou či vtipom. Návštevníci si budú môcť vychutnať filmy nielen od autorov z Pezinka či celého Slovenska, ale aj filmy svetovej produkcie.
   Jednou z noviniek tohto roka bude aj úzka spolupráca s partnermi zo susedných krajín. Neodmysliteľnou súčasťou festivalu sú filmové prednášky. Tento rok nebude chýbať výklad od slovenského filmového kritika Petra Konečného na PAFF-e. Návštevníkov by mohli zaujať aj diskusie s autormi premietaných filmov či hudobné koncerty.
   Na PAFF-e sa okrem filmov môžu návštevníci stretnúť aj s výstavami fotografií, obrazov či príjemnou „chillout“ zónou.
   Organizátori si pre návštevníkov opäť pripravili aj súťažné sekcie. Diváci a filmári sa do nich môžu zapojiť zaslaním svojich filmov. Nezáleží na prístroji, ktorým budú filmy točiť. Na víťazov čakajú rôzne zaujímavé ceny súvisiace s filmom, alebo originálne keramické diela výtvarníka Andreja Friča.
   Prvý deň filmového festivalu PAFF aj tento rok uzavrie folkovým koncertom Archívny chlapec a záverečnú atmosféru festivalu si návštevníci môžu vychutnať na rozlúčkovej afterparty s kapelou Hudba z Marsu.
   PAFF vznikol v roku 2003 ako nápad nadšencov amatérskeho filmu. Viac informácií o festivale sa môžete dozvedieť na stránke www.festivalpaff.sk alebo na sociálnych sieťach.

 

(MK)