Do práce na bicykli 2016

Marec 2016 / Prečítané 1253 krát

   Mesto Pezinok vyzýva všetkých cyklistov a priaznivcov pohybu, aby sa zapojili do celonárodnej súťaže organizovanej Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR s názvom Do práce na bicykli 2016. Tohtoročná kampaň má motto Jazdime spolu a bude zameraná na rešpektovanie a venovanie zvýšenej pozornosti cyklistom. Obyvatelia prihlásených miest budú počas celého mája jazdiť do práce bicyklom a súťažiť o umiestnenie v troch kategóriách na lokálnej a troch kategóriách na národnej úrovni. Mesto Pezinok sa oficiálne zaregistrovalo 7. 3. 2016.
    Súťaž podporuje využitie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce už niekoľko rokov a organizuje sa aj v okolitých krajinách podporujúcich rozvoj cyklistickej dopravy. Na Slovensku súťaž zastrešuje národný cyklokoordinátor z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s občianskym združením OCI BB z Banskej Bystrice. Popularita projektu Do práce na bicykli z roka na rok rastie. Vlani využilo bicykel ako dopravný prostriedok do práce takmer tritisíc ľudí v 55 mestách a najazdili 372 tisíc kilometrov.
   Jeden tím môže mať minimálne 2 a najviac 4 členov, ktorí sú preukázateľne v čase trvania súťaže zamestnancami firmy, pod ktorej číslom IČO je tím do súťaže registrovaný. Z jednej firmy môže pochádzať ľubovoľný počet tímov. Každý súťažiaci sa môže zaregistrovať len raz. Jednotlivé tímy sa môžu prihlásiť v termíne od 1. do 26. apríla 2016 na online formulári na www.dopracenabicykli.eu. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci a ani tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií.
   Štatút a pravidlá súťaže, ale aj podmienky registrácie bicyklujúcich skupín alebo družstiev nájdete na stránke http://www.dopracenabicykli.eu/informacie/statut-sutaze/.
   Súťaž Do práce na bicykli 2016 sa uskutoční od 1. do 31. mája 2016 na celom Slovensku, vrátane Pezinka.
   Kontakt na koordinátora za mesto Pezinok:
Mgr. Peter Vlasák, e-mail: peter.vlasak@msupezinok.sk , tel.: 033/6901 106

 


Ohodnoťte článok: