O aké milióny má škola prísť?

Marec 2016 / Prečítané 1213 krát

   Srdce Pezinka uverejnilo článok pánov Vencela a Borzu, v ktorom pokračujú vo vykonštruovaných obvineniach. Na stretnutí s pani riaditeľkou dostal pán Vencel podrobné vysvetlenie, prečo má Stolnotenisový klub nižšie nájomné ako komerčné. Jeho logika by to možno dokázala pochopiť, ale zjavne to nedokázala „stráviť“.

Aká je skutočná realita?
   Komerčný nájom jedného stolnotenisového stola v Squash hale je 6 €/hod. Škola na základe dohody v zmysle zmluvy, čl. 5. 2. (plné znenie nájdete na www.stkpk.sk/zmluva1.pdf) využíva bezplatne stoly nášho klubu, a to nasledovne: týždenne 7 po 8 hod., ročne 10 po 8 hod. a 7 po 10 hod. Za rok je teda hodnota protislužby klubu škole celkom 40x7x8+10x8+7x10=2390 „stolohodín“ x 6 € = 14340 €.
   Ďalej meno školy v názve klubu sme ohodnotili na 500 € a platíme 1500 €/rok nájom a cca
200 € /rok na údržbu osvetlenia v telocvični. Spolu to je 16 540
€/rok. Klub tým poskytuje škole protihodnotu o 1180 € vyššiu ako je podľa pána Vencela komerčný nájom (15360 €). A kde je tých našich preinvestovaných 40 000 €? Takže nie, neklamal som, ako sa mi snaží vnútiť priznanie pán Vencel. Máme na dosť dlho dopredu predplatené komerčné nájomné. Ja som mu len povedal, že ak mu to urobí radosť, nech napíše, že som klamal. Vedel som, že mu to vyvrátim a pravdu obhájim. Urobme však ešte jeden výpočet. Klub CFK Pezinok - Cajla má prenajatý od mesta futbalový štadión na ploche 10204 m2. Zmluvu nájdete na www.stkpk.sk/zmluva2.pdf. Obvyklé nájomné za užívanie pezinských pozemkov je 5 € /m2/rok (oficiálna informácia z MsÚ). CFK by mal platiť mestu len za pozemky nájom 10204x5=51020 € /rok (a kde je nájom stavieb?). Neplatí nič. Mám napísať, že mesto prichádza ročne o 50 000 €, čo je za roky 2010 -15 až 300 000 €? Už vidím, ako p. Vencel napíše, že sa za to stará o údržbu štadióna. Ale to robíme aj my v škole, to robia aj mnohé iné športové kluby v meste. V tejto súvislosti vyznieva smiešne jeho veta:
„... som zásadným odporcom akejkoľvek skrytej podpory v športe...“ Ako tá pre CFK mohla ujsť jeho pozornosti? Alebo tú sumu mestu doplatí? Nie, takýmto smerom sa nemôžeme uberať. Mesto aj takto podporuje šport. Veď aj v CFK športuje veľa malých detí a o to nám všetkým predsa ide. Aj plavci majú zvýhodnené nájomné, lebo náklady na plaváreň hradí mesto. Takisto PŠC, volejbalisti (ŠVK Pezinok má napr. v škole dojednaný zadarmo nájom na všetky víkendové zápasy), tanečníci v kultúrnom dome, džudisti, ktorí dostali pozemok za korunu a ďalší. Tak nech pán Vencel nezavádza, neohovára a keď, tak potom nech pozrie aj do vlastných radov. Vyzývam pána Vencela a jemu podobných – neťahajte do športu politiku ako to pán Vencel aj pán Borza so Srdcom Pezinka robia. Politika do športu, a do mládežníckeho tobôž, nepatrí. Nech si páni v Srdci Pezinka napíšu, čo chcú, nebudem už na to reagovať, lebo to nemá žiadny zmysel.

Kto podľa Vencela podvádza?
  
Musím sa ešte vyjadriť k úplnému záveru článku v Srdci Pezinka. Pán Vencel podsúva občanom názor, že Alexy manipuluje s výsledkami výpočtu rozdeľovania dotácií. Školské ligy sú posudzované celou komisiou od roku 2009 a všetci zástupcovia klubov v Pezinku, ktorí na komisie chodia, vedia, aké sú pravidlá. Pán Vencel to „akože“ až doteraz netušil. Ale ani na komisii, keď to už aj „oficiálne“ vedel, nenamietal voči započítaniu detí zo školskej ligy. Z toho by asi nevytĺkol politický kapitál, ale v novinách to vyzerá určite lepšie. Tomu sa tuším hovorí pokrytectv o ... Z posledných viet jeho článku je úplne jasné, že ma obviňuje z manipulácie výpočtov dotácií, ale napísal to nepriamo. Pán Vencel, verejne Vás vyzývam, ak máte dôkazy, alebo ste 100% presvedčený, že som akokoľvek zmanipuloval výpočet v kohokoľvek neprospech alebo prospech, podajte na mňa trestné oznámenie za podvod, alebo to priamo napíšte a budete sa potom čudovať, čo bude nasledovať. Viem sa veľmi účinne právne brániť a vy viete, kto by tento spor prehral. Tak buď konajte priamo a obviňte ma, alebo nezavádzajte a neohovárajte bez opodstatnenia.

 

Pavol Alexy

 


Ohodnoťte článok: