Otázka primátorovi

Marec 2016 / Prečítané 1198 krát

   Primátora mesta Mgr. Olivera Solgu sme požiadali o odpoveď na túto otázku:

l Pán primátor, februárové číslo Srdca Pezinka vám venovalo niekoľko strán rôznych obvinení. Ani v jednom článku nešetrilo vás ani vašich spolupracovníkov. Vaša reakcia?

- Prepáčte, ale v tomto momente sa nemienim k tomu podrobnejšie vyjadrovať, preto odpoviem len vo všeobecnosti. Články M. Grella, M. Vencela, M. Borzu a ďalších sú mi, ako sa hovorí „ukradnuté“. Mentálne, intelektuálne, ale najmä eticky a morálne sú naše svety vzdialené tisícky svetelných rokov. Trápne hlúposti a klamstvá, ktoré napísali (ak ich vôbec napísali oni) nestoja za to, aby som ich komentoval, alebo uvádzal na pravú mieru. Verím, že si ľudia urobia o ich pisateľoch vlastný názor, veď ich mnohí osobne poznajú a vedia, aké sú ich „limity“, čo je ich cieľom, aj prečo neustále znevažujú moju prácu a moju osobu.
   Grellove noviny klesli až tak hlboko, že v článku o zimnom štadióne uverejnili moju karikatúru (mimochodom, veľmi zlú), pretože mu dochádzajú argumenty. Je totiž ťažko vysvetľovať ľuďom, ktorí chcú zimný štadión, že oni (srdciari) sú za zimný štadión, len jednoducho za neho opakovane nehlasujú.
   Je rovnako trápne, že Grell vyplakáva nad tým, ako naša Občianska iniciatíva Spoločne pre Pezinok (podľa neho Spoločne proti Pezinčanom, alebo „plynári“) nechce so „srdciarmi“ spolupracovať a neustále ponúka nášmu predsedovi prof. Bílikovi spoluprácu a žiada ho o stretnutia. Nedá sa niekoho žiadať o stretnutie a tváriť sa, že všetko je v poriadku a za chrbtom pošpiniť jeho meno, okydávať a ohovárať, ako nám to už nejaký ten rok predvádzajú srdciari.
   Ale ak dovolíte, predsa len jeden vážny postreh: netýka sa mňa, ale profesora Pavla Alexyho, vysokoškolského pedagóga a medzinárodne oceňovaného vedca, okrem iného poslanca MsZ a predsedu komisie športu. Predstavte si, že o takej osobnosti, akou je profesor Alexy, taký Vencel, (ale aj Borza a T. Píš) vypisuje články, v ktorých ho opisujú div, že nie ako podvodníka a zlodeja, ktorý športové kluby oberá o peniaze v prospech stolných tenistov, ktorých prof. Alexy už roky nezištne trénuje a organizuje ich súťaže, najmä mládežnícke.
   Vencel však verejne, na komisii športu, ani necekne, lebo vie, že nemá argumenty. Zato v časopise Srdce Pezinka nepoznáte väčšieho hrdinu. Stačí si však naozaj len predstaviť a porovnať týchto dvoch absolútne odlišných ľudí a je každému všetko jasné.

 

(r)

Účet Pro Bozen


Ohodnoťte článok: