Hádzanári Pezinka v boji „o prežitie“ porazili Martin

Február 2014 / Prečítané 1326 krát

   Hádzanári ŠKH Agrokarpaty Pezinok sa v Extralige po skončení základnej časti ocitli na chvoste tabuľky. Zaradili sa tak do štvorice mužstiev, ktoré si svoje zotrvanie v najvyššej mužskej hádzanárskej súťaži musia vybojovať. V sobotu, 22. februára, odohrali na domácej palubovke druhý zo série zápasov „o prežitie“. Ich protivníkom bol tím MHáK Martin s päťbodovým náskokom v tabuľkovom poradí.
   Prvé minúty úvodného polčasu odštartovali Pezinčania obstojne, ale následne poľavili a dostali sa do vyrovnaného súboja. Doťahovačka bod po bode trvala až do konca prvej polovice hry kedy bol stav 12 – 11. Cez prestávku malo pezinské mužstvo čas sa upokojiť a znovu nájsť silu k návratu do hry podľa svojich predstáv. To sa hráčom napokon podarilo.
    Druhý polčas bol plný chýb a vylúčení. Hráči oboch družstiev videli žlté karty a v prípade Martina padla aj jedna červená. Pezinok však robil menej pochybení ako jeho súper a snažil sa vyťažiť z každej príležitosti. Navyše výraznou posilou bol aj pezinský brankár Peter Kováč. Domáci si vytvorili náskok, ktorý sa najskôr z dvojgólového vyšplhal na vedenie o šesť premenených šancí. Pezinok vyhral nad Martinom 27 – 21 a na svoje konto tak pripísal dva cenné body.
   V tabuľke patrilo mužstvu spod Malých Karpát po tomto stretnutí aj naďalej posledné miesto, ale znížili stratu na predposledný Martin na tri body. Boj o miestenku v extralige následne pokračoval ďalšími zápasmi. Okrem odvety proti Martinu čakali pezinský káder taktiež Modra a Považská Bystrica.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: