Pezinčanky sa v extralige predviedli v dobrej forme

Február 2014 / Prečítané 1265 krát

   Káder pezinských extraligových volejbalistiek VISTA real Pezinok pod vedením trénera Pavla Bernátha sa v tohtoročnej druhej časti sezóny dostal do skupiny o piate až deviate miesto. Hoci je jasné, že medaily z tejto súťaže si naše hráčky tentokrát na krky nezavesia, nehodili flintu do žita a naďalej sa bijú o čo najlepšie umiestnenie. Svedčí o tom aj ich prvenstvo v skupine, ktoré si Pezinčanky držali počas viacerých kôl. Svoju formu potvrdili ďalším vyhratým zápasom, ktorý odohrali v sobotu 15. februára 2014 v domácej Športovej hale VTC. Proti nim nastúpili volejbalistky bratislavského VŠK Paneurópa.
   Pezinok svojho súpera nepodcenil, o čom presviedčal sebavedomou hrou od úvodného setu. Bratislavčanky sa snažili byť rovnocennými protihráčkami, čo sa im zo začiatku darilo veľmi dobre. Vyrovnaný duel odštartoval vzájomným doťahovaním sa bod po bode. Rozhodovali teda najmä herné chyby, ktoré sa výraznejšie prejavili v druhom sete, pričom viac sa ich dopúšťal súper. Pezinské volejbalistky sa chopili príležitosti a na pochybenia Paneurópy odpovedali ziskom bodov vo svoj prospech. Vybudovali si náskok a ten strážili až do úspešnej koncovky.
   Stav 2 – 0 zrejme zneistil hosťujúci káder, ktorý nechal v treťom sete domáce odskočiť až na 21:15. Potom sa však hráčky z hlavného mesta prebrali k životu a svoje skóre vytiahli vysoko na 24:23. Volejbalistky Pezinka neskrývali hlad po výhre a napínavý záver tretieho setu napokon vybojovali pre seba. Po dramatickom vyvrcholení uzatvorili set za stavu 26 – 24 a celkovou výhrou 3 – 0 si na svoje konto pripísali trojbodový zisk.
    Tréner Bernáth oprávnene netajil spokojnosť, aj keď nešlo o žiaden nadpriemerný výkon jeho tímu. Naopak, trénerka bratislavského kádra Michaela Cibulová hrou svojich zverenkýň nadšená nebola a prehru pripísala zbytočným chybám.
   Plány družstva VISTA real Pezinok sú s blížiacim sa koncom tohtoročnej extraligovej sezóny zrejmé – vstúpiť do play off z prvého miesta v tabuľke svojej skupiny. Tento zámer nášho kádra mohli po víťaznom stretnutí s Paneurópou ovplyvniť ešte v tabuľke priebežne druhé súperky zo Spišskej Novej Vsi v predposlednom kole a po nich volejbalistky COP Nitra v poslednom, 10. kole druhej časti ženskej volejbalovej extraligy. Jeho termín bol stanovený na 01. marca 2014 na pezinskej palubovke.

 

(KG)