V Pezinku sa predstavil aj euroligový veľkoklub

Február 2014 / Prečítané 1320 krát

   Druhý februárový víkend bol vyhradený pre finálové turnaje slovenského pohára basketbalistov a basketbalistiek. Časť ženského turnaja „Final Eight“ sa pritom hrala práve v Pezinku. Do nášho mesta tak zavítali aj basketbalistky Good Angels Košice, aktuálne jedného z najlepších európskych družstiev!
   V športovej hale SOU na Komenského ulici, ktorá bola v minulosti svedkom slávnych čias pezinského basketbalu, sa hral kompletný piatkový program štvrťfinále. Aj keď na semifinále a finále sa najúspešnejšie ženské kolektívy presunuli do Hant arény, domovského stánku BK Inter Incheba Bratislava, kde paralelne vrcholila mužská časť turnaja, v Pezinku pokračovali až do nedele boje o konečné umiestnenie.
   Spomínané „Anjelice“ nenechali nič na náhodu a vo štvrťfinále pred pezinským publikom prevalcovali basketbalistky BK Petržalka 94:50. Ďalej postúpili aj hráčky slávneho MBK Ružomberok, dvojnásobného víťaza prestížnej Euroligy, ktoré vyprášili BK Slovan Bratislava 95:64. Pod Malými Karpatmi sa darilo aj ŠBK Šamorín a Piešťanským Čajkám. Do finále sa napokon kvalifikovali práve Good Angels a Čajky. Tie síce dokázali potrápiť favorizované súperky a získali prvý polčas (46:38), potom však prevážili kvality hviezdami nabitého košického družstva, ktoré po víťazstve 78:65 už po desiaty raz triumfovalo v pohári. Na konte majú aj rovnaký počet ligových titulov. Len doplníme, že tretí skončil Ružomberok, štvrtá Spišská Nová Ves. V pezinskej „vetve“ turnaja si piate miesto vybojoval Šamorín, šieste bratislavský Slovan. Na siedmej pozícii prekvapivo skončil prvoligista z Banskej Bystrice, keď dokázal zdolať aj extraligovú Petržalku.
   Ani mužská časť turnaja sa nezaobišla bez pezinskej stopy: Pavol Lošonský, ktorý v tejto sezóne oblieka dres Nitry, sa so svojím tímom prebojoval až do finále. V ňom však jeho tím podľahol Svitu 74:82. Mladý odchovanec pezinského basketbalu, ktorý vlani ako hráč Leicesteru získal britské treble za víťazstvo v lige, pohári aj ligovom pohári, si tak na prvú domácu trofej musí ešte počkať.

 

(as)