Koncert komornej hudby ZUŠ E. Suchoňa

Február 2014 / Prečítané 1321 krát

   Základná umelecká škola Eugena Suchoňa vychováva a rozvíja talenty detí, mládeže, ale aj dospelých už viac ako 60 rokov. Z jej brán vyšlo za toto dlhé obdobie mnoho nadaných tanečníkov, výtvarníkov a hudobníkov. Študenti Pezinskej ZUŠky rozvíjajú svoje schopnosti a prezentujú seba ako aj svoje mesto, na rozličných súťažiach a vystúpeniach v rámci Slovenska. Neodmysliteľne k nim patria domáce koncerty, ktoré škola pravidelne organizuje. Jedným z nich bol februárový Koncert komornej hudby. Uskutočnil sa v pezinskom Dome kultúry.
   V programe vystúpili okrem študentov domácej ZUŠ E. Suchoňa aj žiaci bratislavskej ZUŠ Júliusa Kowalského. Ako napovedal už samotný názov koncertu, jeho atmosféra sa niesla v pokojnom a intímnom duchu, pretože charakteristickým znakom komornej hudby je menší počet hudobných nástrojov.
   Milovníci hudby, tanca či výtvarného umenia si budú môcť tento rok vychutnať aj ďalšie podujatia organizované ZUŠ E. Suchoňa. Najbližší koncert by sa mal uskutočniť už koncom marca a jeho dejiskom budú opäť priestory Pezinského kultúrneho centra.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: