V Malokarpatskom múzeu opäť horí

Február 2014 / Prečítané 1333 krát

   Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravilo v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom Pezinok, Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Pezinku a mestom Pezinok výstavu pod názvom Horí! Horí! 3.
   Číslo tri vyjadruje, že v múzeu pôjde v poradí o tretie podujatie na túto tému, ale vždy s iným pohľadom. Výstava návštevníka prevedie 140. rokmi hasičstva v Pezinku – cez prípady podpaľačstva, profesionalizáciu protipožiarnej ochrany alebo činnosť hasičských spolkov.
   Opomenutý neostane ani zakladateľ tunajšieho Dobrovoľného hasičského zboru František von Meissl, ktorý zároveň položil základy pre vznik Malokarpatského múzea v Pezinku, kde sa výstava koná.
   Staršia i moderná hasičská technika, ochranné obleky či hasičská striekačka vo dvore múzea sú lákadlami, ktoré je možné vidieť v priestoroch múzea od 20. februára do 4. mája 2014. Pripravené sú aj programy a aktivity pre deti či školské skupiny.
   Výstava slávnostne vyvrcholí 4. mája 2014, na sviatok sv. Floriána, patróna hasičov, kedy sa uskutoční slávnostná prezentácia novej publikácie, mapujúca požiarne dejiny mesta Pezinok.

 

(MMvPK)

 


Ohodnoťte článok: