PAFF 2014 – 10. ročník Pezinského Amatérskeho Filmového Festivalu

Február 2014 / Prečítané 1440 krát

   Pezinský amatérsky filmový festival (PAFF) – to je maratón amatérskeho a študentského filmu. Tento rok máme okrúhliny - 10. ročník, teda to plánujeme rozbehnúť vo veľkom:) PAFFko už tradične návštevníkom ponúka filmy s prímesou humoru, nadsádzky, komédie, akcie... Najvačšou zmenou voči minulým ročníkom bude rozšírenie festivalu na dva dni. Začíname v piatok 14. marca o 19.00 h a pokračújeme v sobotu 15. marca od 15.00 do 23.00 h v malej sále Domu kultúry v Pezinku.
   PAFF v roku 2003 naštartovali amatérski filmoví nadšenci z pezinskej filmovej skupiny Tichý dom. Po nich organizátorský štafetový kolík prevzali ľudia nemenej zažratí do amatérskeho filmu z OZ Kinečko a OZ P.D.F. V tejto zostave organizujú „PAFFko“ aj tento rok. Idea bola od začiatku jasná – spraviť malý festival amatérskych filmov, ktoré sa nedajú len tak hocikde vidieť.
Prvý deň PAFFka bude okrem čerstvej amatérskej filmovej tvorby patriť krátkemu dokumentu o PAFFku a spomienke na jeho začiatky s pôvodnými organizátormi. Piatkový filmový večer uzavrie koncert pesničkára Martina Geišberga ktorého prekrásnu muziku jednoducho musíte zažiť naživo.
   Úvod druhého dna bude už tradične patriť RePAFFu, kde odprezentujeme divácky najúspešnejšie filmy z minulého ročníka. Nezabudneme ani na horúce novinky amatérskeho filmu zo Slovenska a ďalekého zahraničia. Ďalšou overenou klasikou bude súťažná sekcia, do ktorej môžu svoje dielka prihlásiť filmári, ktorí sa na PAFFku osobne zúčastnia a budú súťažiť v diváckom hlasovaní o najlepší film. Táto sekcia sa bude pozvoľna prelínať s pásmom Pezinských filmárov, v ktorej zistíte, čo nové sa odohralo na poli amatérskeho filmu v Pezinku a okolí za posledný rok. K 10. výročiu festivalu sme pripravili aj absolútnu novinku s názvom PAFF Battle, kde budú vždy dvaja filmári točiť „proti sebe“ krátky film na vopred stanovené filmárske prekážky. Už teraz sa tešíme, čo nám naši battlisti povystrájajú. A aby toho nebolo málo, čerešničkou na tohtoročnom PAFFku bude filmová prednáška populárneho filmového kritika Petra Konečného.
   Sprievodným podujatím festivalu bude už klasická výstavka amatérskych výtvarníkov a fotografov vo vestibule pred premietacou sálou. Nadelíme aj nejeden video ART a pribudne aj chillout zona. Prestávky vám v sobotu spríjemní aj duo Filmission hrajúce filmovú hudbu v kaviarenskom štýle. Vstupné je dobrovoľné. Tešíme sa na vás !
   PS: Ak máte radi PAFFko, prípadne iné akcie, ktoré nezištne organizujú dobrovoľníci z OZ Kinečko, môžete podporiť naše aktivity dvoma percentami z daní. Postup ako na to nájdete na stránke www.kinecko.pklife.sk Ďakujeme.

 

Ing. Martin Boriš

 


Ohodnoťte článok: