Pezinskí sprievodcovia oslávili Svetový deň sprievodcov

Február 2014 / Prečítané 1335 krát

FOTO: Zlatica Bachanová   Dňa 21. februára 2014 privítali mestskí sprievodcovia v priestoroch Kultúrneho domu účastníkov besedy venovanej téme Cestovný ruch a činnosť sprievodcov. Podujatie pripravil Klub sprievodcov mesta Pezinok v spolupráci s mestom Pezinok a PKC. Prizvaný bol i zástupca z Ekonomickej univerzity v Bratislave.
   Organizátori besedy pripravili výstavu fotografií a plagátov z podujatí, ktoré klub sprievodcov zorganizoval v roku 2013.
   Po úvodnom privítaní účastníkov besedy a predstavení hostí prezentoval predseda klubu Peter Ronec audiovizuálny program o zaujímavostiach mesta Pezinok, ktorý v roku 2008 pod názvom „PEZINOK PONÚKA“ spracovali členovia klubu Docent Ing. V. Wittlinger CSc a P. Ronec. Besedy sa zúčastnil viceprimátor Ing. Miloš Andel a odovzdal najskúsenejšej sprievodkyni a členke klubu Mgr. Anne Rösslerovej k jej životnému jubileu publikáciu o meste Pezinok a poďakoval jej za dlhoročnú prácu sprievodkyne. Vo svojom príhovore poďakoval viceprimátor všetkým sprievodcom za ich aktívnu a bezplatnú prácu pre mesto a jeho občanov.
   Na záver besedy pozval MVDr. Peter Weiss všetkých prítomných na pripravenú návštevu Bratislavy.

 

Peter Ronec


Ohodnoťte článok: