Marec v Malokarpatskej knižnici v Pezinku

Február 2014 / Prečítané 1441 krát

   Ako každý mesiac aj tento rok pripravila v marci knižnica pre svojich čitateľov množstvo podujatí, ba ešte o niečo viac, keďže marec je mesiacom kníh. V utorok 11. marca o 17. 00 hod. sa uskutoční v čitárni knižnice stretnutie so známymi manželmi Oľgou a Ľubomírom Feldekovcami.
   Oddelenie pre deti, okrem zvyčajných podujatí pre škôlky a školy, pokračuje v cykle Voda, čo ma drží nad vodou, počas ktorého sa s deťmi rozprávajú o význame a nenahraditeľnosti vody, jej kolobehu a vlastnostiach. V utorok 18. marca 2014 sa s deťmi zo ZŠ Na bielenisku stretne Andrea Sedláčková, ktorá je dobrovoľníčkou OZ Psia duša a pomáha zatúlaným či opusteným psíkom a mačičkám nájsť domov.
   Ďalšie zaujímavé stretnutie predstavuje beseda o vesmíre s astronómom Dušanom Kalmančokom (24. marca 2014), ktorý sa stal každoročným tradičným hosťom v oddelení pre deti a mládež.
   V utorok 25. marca o 17.00 hod. bude možné porozprávať sa o rokoch budovateľských, zlatých, normálnych, reálnych a slobodných s autorom úspešných kníh Jurajom Šebom v čitárni knižnice.
   Od pondelka 31. marca do nedele 6. apríla 2014 sa začne celoslovenské podujatie Týždeň slovenských knižníc. Už 15. ročník celoslovenského podujatia otvoríme v knižnici Jarným maratónom s knihou, do ktorého sme zapojení spolu s bratislavskými knižnicami už druhý rok. V pondelok 31. marca 2014 odštartuje maratón práve v našej knižnici Petra Nagyová-Džerengová so svojou knihou Klára a iglu. V utorok 1. apríla 2014 bude patriť besede s Jurajom Kubicom, prekladateľom viacerých kníh zo série Nicka Arnolda Príšerná veda či knihy od manželov Hawkingovcov s názvom Gregor a veľký tresk. V stredu 2. apríla 2014 sa koná slávnostné vyhodnotenie Literárno-výtvarnej súťaže za rok 2013, kde odmeníme autorov najlepších prác v uplynulom roku. Vo štvrtok 3. apríla 2014 navštívia oddelenie pre deti a mládež autori knihy nového večerníčka Mimi a Líza Katarína Kerekesová, Katarína Moláková a Boris Šíma. Poobede o 17.00 hod. v oddelení pre dospelých čitateľov bude možnosť „pokecať“ si s mladým pezinským autorom Petrom Krištúfkom o jeho najnovšej knihe Atlas zabúdania (3. apríla 2014). Ukončenie TSK je v piatok 4. apríla 2014, kedy sa stretávame s deťmi a prespávame v knižnici v rámci medzinárodného podujatia Noc s Andersenom, ktorého najvýznamnejším hosťom bude hudobník a spisovateľ Braňo Jobus. Okrem týchto podujatí treba spomenúť každoročne obľúbenú amnestiu upomienok počas Týždňa slovenských knižníc. Celý mesiac bude prebiehať Marcový trh použitých kníh (ceny za knihu od 0,10 €). Knihy na predaj nájdete na chodbách našej knižnice.
   Okrem toho, že je marec mesiacom kníh, je aj mesiacom priznania daní a darovania 2% daní z príjmov fyzickej osoby. Pri knižnici vzniklo OZ Homo liber, ktoré sa riadi heslom:
„Darujte nám 2% dane, kúpime vám pekné knihy za ne“. Možno aj toto heslo bude inšpiráciou pre vás pri rozhodovaní, komu tieto 2% darovať.

 

(MKP)


Ohodnoťte článok: