Danubius gastro 2014 a Pezinok

Február 2014 / Prečítané 1488 krát

Patrik Svetlák aranžuje hotové jedlo a posledné rady Tibora Samaranského pred súťažou.   V dňoch 29. 1. - 2. 2. 2014 sa uskutočnila v rámci výstavy Danubius gastro súťaž vo varení naživo Danubius Gastro Cup 2014. Organizátorom bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov.
   Patrik Svetlák z SOŠ na Komenského ulici v Pezinku súťažil v kategórii kuchár junior. Pred očami odbornej i laickej verejnosti pripravil bravčovú panenku v kuracej fáši so slaninou, hríbikové ragú na smotane s pórkom, gratinované mrkvovozemiakové pyré s ďumbierom a restované lusky s prošutom a limetkou. Všetko naaranžoval na šedočierny kus mramoru, čo divákov upútalo a porotu mierne zaskočilo. Jedlo bolo mimoriadne chutné a nápadité, časový limit dodržaný a Patrik bol ocenený striebornou medailou.
   Jeho inštruktor z pracoviska a zároveň šéfkuchár z Reštaurácie Vinum galerium Bozen Tibor Samaranský získal v seniorskej kategórii striebornú medailu a za výrobok studenej kuchyne sa mu ušiel bronz (v uvedenej kategórii súťažili šéfkuchári a členovia Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov).
   Spolupráca špičkovej privátnej reštaurácie a štátnej školy prináša pekné výsledky. Verím, že spokojnosť je obojstranná.

 

Elena Jurčíková, riaditeľka školy

 


Ohodnoťte článok: