Vypredané vstupenky na Pezinské vínne pivnice

Február 2014 / Prečítané 1622 krát

   Občianske združenie Museum Vinorum a Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravili v poradí už 6. ročník podujatia Pezinské vínne pivnice (PVP), na ktorých svoje vína ponúklo 33 vinárov z Pezinka i blízkeho okolia. Viac ako 1000 návštevníkov z celého Slovenska zavítalo 15. februára do Pezinka a ochutnalo staršie i mladé ročníky tých najlepších vín.
   Dvadsaťštyri zastávok poskytlo účastníkom PVP okrem vína aj miestnu gastronómiu a kvalitné slovenské syry. Podporovatelia vínnej turistiky s platnou vstupenkou mohli ochutnať cez dve stovky ponúkaných vzoriek a zakúpiť si vína od miestnych vinárov. Vďaka rozmiestneniu prevádzok mali možnosť prejsť sa nielen po historickom jadre mesta s vinárskou tradíciou, ale tiež spoznať jeho širšie centrum. Dôkazom záujmu o Pezinské vínne pivnice 2014 boli vypredané vstupenky a spokojnosť nielen zo strany návštevníkov, ale i vinárov.

Podujatie Pezinské vínne pivnice sa teší obľube návštevníkov. Iste sa medzi nimi nájdu mnohí, ktorí pivnice nenavštívili poprvý raz a na budúci rok prídu opäť.

 

 


   Za podporu podujatia ďakujeme Mestu Pezinok, Združeniu Pezinských vinohradníkov a vinárov a v neposlednom rade všetkým vám, ktorí ste kúpou vstupenky podporili lokálnych vinohradníkov a vinárov.
   Tešíme sa na vás na Pezinských vínnych pivniciach 2015.

 

(MMvPK)

 


Ohodnoťte článok: