Stolní tenisti si merali sily v tradičnom turnaji na Štefana

Január 2014 / Prečítané 1386 krát

   Hoci počas vianočných sviatkov zvykne väčšina z nás oddychovať a užívať si voľné dni v pokoji, stolnotenisoví nadšenci sa aj tento rok rozhodli pokračovať v zaužívanej tradícii a 26. decembra sa v Pezinku stretli na tradičnom Štefanskom turnaji o putovný pohár mesta Pezinok. Už ôsmy rok ho organizovalo OZ stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku Pezinok na čele s predsedom Prof. Ing. Pavlom Alexym, PhD. Dejiskom sa aj tentokrát stali priestory školskej telocvične. Slávnostného otvorenia sa okrem iných zúčastnili primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga a riaditeľka ZŠ Na bielenisku Mgr. Ingrid Jurčová.
   Počet zúčastnených pretekárov tento rok opäť prekročil doterajšie maximum a vyšplhal sa na 135 štartujúcich, z toho 69 registrovaných športovcov. Turnaj vzbudil záujem nielen medzi Pezinčanmi a prilákal priaznivcov stolného tenisu zo širokého okolia ako aj zo zahraničia.
   Zároveň bol jeho súčasťou oficiálne druhý ročník Turnaja zdravotne znevýhodnených športovcov o pohár Petra Valku. Táto kategória na Štefanskom turnaji figurovala už od jeho zrodu. Pred dvomi rokmi však začala niesť meno dnes už zosnulého známeho pezinského stolného tenistu, ktorý napriek svojmu hendikepu zožal v tomto športe mnohé úspechy a stal sa vzorom pre dospelých i juniorov.
   Na Štefana súperili v Pezinku so stolnotenisovými raketami v rukách aj reprezentanti Slovenska, extraligoví hráči, hráči nižších líg, dorastenci a mládež. V porovnaní s predošlými ročníkmi vzrástla účasť detí.
   Víťazstvo v hlavnej kategórii „A“ registrovaných dospelých už po štvrtýkrát obhájil Peter Šereda. V kategórii B registrovaných dospelých získal prvenstvo Tomáš Čechánek. Medzi neregistrovanými dospelými najlepšie bodoval Boris Just. Turnaj zdravotne znevýhodnených športovcov priniesol najlepšie umiestnenie Gabrielovi Csémymu. V kategórii dorast a staršie žiactvo sa najlepšie darilo Jakubovi Takáčovi a medzi mladšími a najmladšími žiakmi si prvé miesto vybojoval Marek Jalovecký.
   Dobrý pocit zo športového zážitku a stretnutia s priateľmi si zo Štefanského turnaja v Pezinku mohli odniesť všetci jeho účastníci.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: