V Slovenskom pohári postúpili do semifinále

Január 2014 / Prečítané 1434 krát

Radosť z vyhratého odvetného zápasu na pôde UKF Nitra   Popri Extralige ste mohli volejbalistky VISTA real Pezinok v januári sledovať aj v zápasoch Slovenského pohára. Prvé kolo sa uskutočnilo 9. 1. a Pezinčanky ho odohrali v domácom prostredí. Proti nim nastúpili pomerne silné súperky z UKF Nitra. Družstvá predviedli vyrovnanú hru, ale športová šťastena sa napokon priklonila na stranu domácich a naše volejbalistky vyhrali po piatich setoch 3 – 2. Odvetný duel 16. 1. v Nitre zvládol pezinský káder ešte lepšie a porazil svoje hostiteľky už po štyroch setoch 3 – 1. 
   V 1. časti Slovenského pohára zároveň súperili KV MŠK Oktan Kežmarok a VŠK Pan-európa, ktorá svojmu protivníkovi dvakrát uštedrila 3 – 0.
   Pezinok a Paneurópa si tak vybojovali postup do záverečného Final Four turnaja počas prvého februárového víkendu v Humennom. Semifinálovým súperom Pezinka sa stal ostrieľaný káder VK Doprastav Bratislava. Paneurópske volejbalistky si o postup do finále zmerajú sily s VK Slávia EU Bratislava.

 

Venezuelčanka Aleoscar Blanco

 

Káder získal v januári posilu z Venezuely

   Na pezinskej volejbalovej palubovke od januára trénuje aj nová hráčka, Venezuelčanka Aleoscar Blanco. Súťažne sa v drese VISTA real Pezinok po prvýkrát predstavila 16.1. v odvetnom zápase Slovenského pohára, ktorý sa konal na pôde UKF Nitra. Káder spod Malých Karpát sa po štyroch setoch tešil z výhry 3:1 a z dôležitého postupu do záverečného turnaja Final Four. Rozhodujúce stretnutia v Humennom pripadli na 1. a 2. februára.

 

(KG) FOTO Ondrej Bobek

 


Ohodnoťte článok: