Hasiči historici navštívili Pezinok

Január 2014 / Prečítané 1541 krát

   Na základe pozvania Dobrovoľného hasičského zboru Pezinok zavítala do Pezinka delegácia hasičov-historikov z Rakúska a Nemecka. Počas trojdňového programu, v ktorom boli zahrnuté odborné pracovné stretnutia so slovenskými hasičmi v Bratislavskom a Nitrianskom kraji, navštívili hostia i mestá Bratislava, Sv. Jur, Pezinok, Modra, Nitra, Trnava i obce Častá, Dyčka kde si pozreli múzeá, hasičské stanice a hrad Červený kameň.
   Do Pezinka zavítala delegácia Zemského veliteľstva hasičov Linz a Múzea sv. Floriána z Horného Rakúska, Dolného Rakúska i Bavorska vedená Erwinom Chaluparom v deň sv. Mikuláša.
   V Pezinku absolvovali prehliadku historického centra a navštívili Malokarpatské múzeum. Následne si pozreli historickú radnicu, kde ich privítal v mene vedenia mesta viceprimátor Ing. M. Andel. Informoval ich o histórii mesta a zdôraznil dobrú spoluprácu mesta s dobrovoľným hasičským zborom.
   Na záver návštevy hostia poďakovali za bohatý a zaujímavý program a pozvali hostiteľov na návštevu do Horného Rakúska a Múzea svätého Floriána pri Linzi.

 

Peter Ronec


Ohodnoťte článok: