Deti navštívili Domov sociálnych služieb v Pezinku

November 2012 / Prečítané 1531 krát
  Keď do nášho zariadenia zavítajú deti, bývajú to chvíle vzácne, príjemné a dojímavé. Takými boli aj chvíle v knižnici nášho domova sociálnych služieb 23. októbra 2012, kde sa stretli dve generácie: žiaci zo Základnej školy na Kupeckého ulici v Pezinku a naši seniori. Úvod stretnutia patril kultúrnemu programu, v ktorom nechýbali dojímavé Rúfusove básne a známe slovenské ľudové piesne. Druhá časť stretnutia patrila rozhovorom na rôzne témy zo života. Deti sa pýtali a seniori odpovedali. Porozprávali o svojej mladosti, zážitkoch v škole, o radostiach v detskom veku i ťažkých rokoch, keď sa žilo veľmi chudobne. Deti zaujímalo, ako sa žije seniorom v domove, čo robia cez deň, či ich deti navštevujú. V závere stretnutia si spolu zaspievali a deti obdarili našich seniorov ručne vyrobenými obrázkami. Ďakujeme p. učiteľke Zbudilovej a jej žiakom za príjemné, krásne prežité chvíle, na ktoré budú naši seniori dlho spomínať.
    O druhý krásny zážitok sa postarali žiaci 2.ročníka zo Základnej školy Fándlyho ul. v Pezinku, ktorí potešili našich seniorov pásmom ľudových piesní a básňami. Ďakujeme pani učiteľke Rozbeskej, ktorá program pripravila a p. vychovávateľke Hanúskovej, ktorá vyrobila s deťmi pekne zdobené svietniky.
    V mene vedenia, zamestnancov a seniorov DSS a ZPS na Hrnčiarskej ul. v Pezinku ďakujeme p. riaditeľom ZŠ na Kupeckého ul. a ZŠ Fándlyho, ktorí uvoľnili deti a p. učiteľky z vyučovania.
    Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. DSS a ZPS, Hrnčiarska 37

Ohodnoťte článok: