Moderná gymnastika na ZŠ Kupeckého ul.

September 2012 / Prečítané 4599 krát
Mladé pezinské gymnastky Eva Pätoprstá, Michaela Mozolíková a Timea Oravcová sa usilovne pripravujú na domáce i zahraničné súťaže. FOTO (mo)   Základná škola Kupeckého ul. v Pezinku podporuje viacero mimoškolských aktivít. Patrí k nim aj oddiel modernej gymnastiky.

Mladé pezinské gymnastky Eva Pätoprstá, Michaela Mozolíková a Timea Oravcová sa usilovne pripravujú na domáce i zahraničné súťaže. FOTO (mo) 

   Moderná gymnastika je ženským športom. Jej hlavnou črtou je cvičenie so švihadlom, obručou, loptou, kuželmi a stuhou. Je to kombinácia akrobacie, tanca a baletu s použitím náčinia s maximálnou ohybnosťou v kĺboch dolných a horných končatín a chrbta. Tento šport si vyžaduje pravidelné cvičenie.
   V oddieli modernej gymnastiky pri ZŠ Kupeckého ul. skúsená trénerka Marína Vederníková vedie dievčatá r. 2005 - 1998. Trénujú 3 - 5 krát do týždňa. Tri z nich - Eva Pätoprstá (14 r.), Michaela Mozolíková (10 r.) a Timea Oravcová (7 r.) sa už pripravujú na domáce i medzinárodné súťaže. Cez prázdniny absolvovali týždenný tréningový pobyt na Ukrajine. Súťaže začínajú v októbri.
   Dievčatá ročníkov 2006 - 2008, ktoré majú chuť športovať a zdokonaľovať svoje pohybové schopnosti, sa môžu prihlásiť so svojimi rodičmi v pondelok, stredu alebo vo štvrtok od 14.00 do 18.00 hod. na tréningoch modernej gymnastiky v telocvični ZŠ Kupeckého ul. v Pezinku.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: