Grand Prix v parkúre prehliadkou jazdeckého umenia

September 2012 / Prečítané 1652 krát
   Počas štyroch dní, od 6. do 9. septembra 2012, prebiehal v Areáli zdravia Rozálka v Pezinku 36. ročník medzinárodných jazdeckých pretekov v parkúrovom jazdení Grand Prix o Malokarpatský strapec. Vystriedalo sa tu množstvo domácich a zahraničných vrcholových pretekárov. V kategóriách Little Tour, Grand Prix deti, Grand Prix Juniori, Medium Tour a v hlavnej kategórii Grand Prix Pezinok, súťažili paralelne na dvoch parkúrových kolbiskách. Podporiť ich prišlo veľa zvedavých návštevníkov. Veľké finále Grand Prix Pezinok prebiehalo v posledný deň, teda v nedeľu 9. septembra v poobedňajších hodinách. Základnú finálovú skupinu tvorili pretekári z Nemecka, Holandska, Rakúska, Maďarska, Česka, Poľska, Chorvátska, Rumunska a Turecka. Vo finále nechýbala ani slovenská jazdecká špička ako Radovan Šillo, Monika Štangelová, Ján Cigán, Bronislav Chudyba, Marián Štangel, či Jana Sláviková. Do finálového rozoskakovania postúpilo zo základnej skupiny šesť najlepších pretekárov. Figurovala medzi nimi aj slovenská jazdkyňa Jana Sláviková. Najlepšiu finálnu jazdu bez trestných bodov a v najrýchlejšom čase 35,90 sek. predviedol posledný štartujúci v poradí - Rakúšan Stefan Eder na koni Chili Van Dijk nrw. Jane Slávikovej sa na koni Lord Levisto podarilo získať 4. miesto, a to taktiež čistou jazdou s časom 41, 27 sek. a odniesla si aj Malokarpatský strapec. Celkové poradie umiestnenia finalistov tohtoročného Grand Prix je nasledovné:

1. Stefan Eder (Rakúsko), 2. Zuzana Zelinková (Česká republika), 3. Jorne Sprehe (Nemecko), 4. Jana Sláviková (Slovenská republika), 5. Jurgen Mayer (Nemecko), 6. Zdeněk Žíla (Česká republika).
   Úroveň septembrového Grand Prix v Pezinku bola tento rok vysoká, ako potvrdili aj hlavný rozhodca Jaroslav Pecháček z Českej republiky a predseda organizačného výboru Mgr. Marek Vitek. Parkúrové preteky Grand Prix Pezinok o Malokarpatský strapec boli záverom tohtoročnej sezóny jazdeckých podujatí v našom meste.
 
(KG)

Ohodnoťte článok: