Pezinčania sa budú opäť promenádovať na bicykli

September 2012 / Prečítané 1861 krát
   Európsky týždeň mobility je týždňom celosvetových iniciatív usilujúcich sa o podporu trvalo udržateľnej dopravy. Každoročne sa doň zapája čoraz viac samospráv i občanov. Mesto Pezinok sa rozhodlo nadviazať na úspech minuloročnej Cyklo-Promenády, čím opätovne dalo zelenú rozvoju mestskej a medzimestskej cyklistiky.
   Tohtoročná pezinská Cyklo-Promenáda sa uskutoční v piatok 28. septembra 2012. Zraz všetkých bicyklovaniachtivých bude o 17.30 h na Radničnom námestí. Po spoločnej cyklojazde mestom sa hromadne pokúsime obkľúčiť námestie bicyklami účastníkov akcie, čím zároveň poukážeme na ich miesto v meste a verejnej doprave. Cyklisti, prineste si svoje zámky na uzamknutie prvej verejnej Cykloreťaze na Slovensku!
   V Templár pube bude pripravený pestrý program nielen v prípade nepriaznivého počasia. Spoločne s hosťami sa môžete dozvedieť viac o mestskej cyklistike ako i plánovaných cyklotrasách v blízkom okolí. Po premietaní krátkych filmov bude záver patriť jazzovému koncertu Radophone trio.
   Veď stále máme čo zlepšovať! Významný dánsky urbanista Jan Gehl sa počas svojej návštevy Slovenska vyjadril skôr kriticky na margo našej aktuálnej dopravnej situácie. „ Pri mestách z bývalého východného bloku mám pocit, že sú menej ochotné vzdať sa áut. Je to tým, že ste tu ešte pomerne čerstvo do nich zamilovaní. K vám prišla masívna motorizácia neskôr, zatiaľ sa západné mestá už stihli z tohto ošiaľu vyliečiť. “
   A nám ostáva veriť, že prídete na naše podujatie v tom správnom „bicyklovom“ ošiali. Bicyklom do mesta, do práce či školy zostáva naším spoločným receptom na predchádzanie aktuálnych dopravných problémov.
   Bližšie informácie sa dozviete na www.facebook.com/CykloPromenada .
 
Zuzana Tichá
 

Ohodnoťte článok: