Fyzulnačka 2012

September 2012 / Prečítané 1811 krát
   V sobotu 25. augusta sa od rána uskutočnil už IX. ročník vo varení fazuľovej polievky. Organizátorom podujatia bolo Mesto Pezinok, ktoré prebralo štafetu a nadviazalo na predchádzajúce ročníky tohto podujatia. Do súťaže sa prihlásilo 13 tímov, ktorých úlohou bolo navariť čo najlepšiu „fyzulnačku“. Každý tím mal svoj tajný recept, ktorým chcel zaujať nielen odbornú porotu, ale aj návštevníkov. Okolo obeda 5-členná odborná porota na čele s jej čestným predsedom Pavlom Borišom sa pustila do ochutnávania jednotlivých navarených porcií. Z odborného hľadiska porota určila za víťaza tím č. 3 – Národný ústav srdcovo – cievnych chorôb. Na druhom mieste skončila Mestská polícia Pezinok a bronzová priečka patrila Združeniu pezinských vinohradníkov a vinárov.
Tri víťazné družstvá. V strede víťazi z Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb.   Možnosť hodnotiť mala aj laická verejnosť, ktorá svojimi hlasmi rozhodla o tom, že najlepšiu fyzulnačku navaril tím Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb. Druhé miesto v diváckom hlasovaní obsadili motorkári „Ježibabini vnuci“ a tretie miesto si odnáša „Burdan team“.

Tri víťazné družstvá. V strede víťazi z Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb.

   V rámci tohto podujatia sa vyzbierala finančná čiastka v sume 668,24€, ktorá poputuje na charitu, a to konkrétne na konto Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb na nákup prístrojov.
   V neposlednom rade chceme poďakovať nielen všetkým súťažiacim, ale aj návštevníkom podujatia, ktorí vytvorili skvelé prostredie. Veríme, že o rok sa pri 10. ročníku opäť všetci stretneme.
 
(pv)
 

Ohodnoťte článok: