Facka demokracii

September 2012 / Prečítané 2955 krát
   Priznám sa, že mám na rôzne diskusné fóra svoj názor, najmä vtedy, keď anonymní grafomani, odborníci na všetko, klamú a urážajú slušných ľudí, pričom tuposť ich argumentov, zlomyseľnosť a zbabelosť hraničí až s psychiatrickou anamnézou.
   Napriek tomu som sa nevyhol, tak ako väčšina z vás tomu, aby som sa s nimi priamo či sprostredkovane nestretol. Často som bol tiež terčom ich ničím nepodloženej kritiky, niekedy aj zosmiešňovania. Tak tomu bolo aj na diskusnom fóre Pezinok nahlas, kde azda až deväťdesiat percent obsahu tvorili príspevky jedného jediného užívateľa, občana V. M., ktorý väčšinou diskutoval sám so sebou. Používam ten minulý čas preto, lebo pred pár dňami bola možnosť dostať sa na túto stránku celému mestskému úradu zablokovaná. Pritom si toto fórum v podtitule píše: „Necenzurované diskusné fórum Pezinok nahlas.“
  Iste sa pýtate, ktože nás to bez udania dôvodu odstavil od prídelu dezinformácií, pravidelnej kritiky, klamstiev a urážok primátora, pracovníkov úradu, polície, školstva a vlastne všetkého... No predsa administrátor. A tým nie je nik iný ako najväčší pezinský „ demokrat “ a „bojovník za pravdu a spravodlivosť“ občan V. M. Týmto jeho činom dostala demokracia riadnu facku. Mala si totiž, chuderka, uvedomiť, že tento pseudoaktivista sa ňou oháňa len vtedy, keď mu môže poslúžiť.
Som presvedčený, že nikomu z nás toto fórum nebude chýbať, lebo ako hovorí staré ľudové príslovie: Psí hlas do neba nedôjde. Ale ide o cennú lekciu: aspoň už vieme, ako si demokraciu predstavujú tí, ktorí nás o nej tak radi poučujú.
 
Oliver Solga