Dychovky si získali návštevníkov Vinobrania

Október 2011 / Prečítané 1771 krát
   V nedeľňajšom programovom bloku na Vinobraní mala zastúpenie dychová hudba. Sériu vystúpení na tribúne v Zámockom parku odštartovala DH Grinavanka s kapelníkom Vladimírom Féderom a sólistami Martinou Tahotnou, Martinou Gašparovičovou, Lubenkom Tahotným a Ladislavom Martinkovičom. Príjemným spestrením bolo aj vystúpenie DH Šarfianka. Ani Spolok dychovej hudby Cajlané s predsedom Spolku Františkom Féderom sa nedal zahanbiť a zahrali známe melódie vo vlastnej úprave. Veľmi dobrý dojem na divákov urobila Sebedražská kapela, tohtoročný víťaz pezinského festivalu Dychovky v Preši.
   V závere programu svojím majstrovstvom „kraľovala“ známa krojovaná moravská dychová hudba Stříbrňanka s kapelníkom a spevákom Vojtechom Horkým. Na želanie divákov zahrala aj „hymnu Moravanov a Slovákov“ – Morava, krásna zem..., ktorou si získala sympatie prítomných.
Scéna dychovej hudby mala veľký úspech, viacerí návštevníci neodolali známym rezkým polkám, valčíkom, ale aj waltzu, príp. tangu a z chuti si zaspievali a zatancovali s účinkujúcimi.
 
Ľubomír Kamenský
 

Ohodnoťte článok: