Festival autorskej slovenskej tvorby

Október 2011 / Prečítané 1796 krát
Herečka Martina Jelenová v predstavení Supermarkétka.   Divadlo na kolesách v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom usporiadali v dňoch 14.-15. októbra 2. ročník Festivalu autorskej slovenskej tvorby. Podujatie sa uskutočnilo v Dome kultúry v Pezinku.
   Prvý deň sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií autorov Anna Strachan/Marek Strachan, Zuzana Mitošinkovie, Katarína Križanovičová, Zuzana Smolková. Večerný program začal predstavením Nesladím v podaní Radošinského naivného divadla. O komédiu Štepkovho divadla, bol tradične mimoriadne veľký záujem. Prvý deň festivalu zavŕšil koncert Zuzany Smatanovej a Márie Čírovej.
   Sobotné popoludnie patrilo deťom. Divadlo na kolesách im ponúklo rozprávkový muzikál Super Markétka v ktorom účinkovali Andrea Gabrišová a Martina Jelenová. V prvej časti večera sa v hudobno poetickom soireé predstavili folkoví pesničkári Kšinan, Čechvala, Ovsonková. Vyvrcholením festivalu bolo autorské divadelné predstavenie Príbeh v oblakoch v podaní Divadla na kolesách. Vo veršovanej komédii o troch slovenských zbojníkoch sa hlavný hrdina predstavil na choduľoch.
 
 (mo)

Ohodnoťte článok: