Rozprávková nočná škola pre prvákov

Október 2011 / Prečítané 1771 krát
V telocvični čakali prváčikov športové súťaže.   Rozprávky má rado každé dieťa. Naši prváci si prechádzku Rozprávkovou nočnou školou prežili v piatok 23. septembra.
Spolu s rodičmi vstúpili do školy v inom čase ako doteraz. Nebolo to ráno, ale večer. Ešte božtek, zakývať rodičom a už si aj rozkladali spacáky, karimatky a deky v malej telocvični. Vo veľkej telocvični ich už čakali športové súťaže. Každý žiačik si zasúťažil a všetci spolužiaci ho povzbudzovali a držali mu palce. Víťazi boli odmenení sladkou odmenou. Zrazu sa ozvali hladné brušká, a tak nás čakala večera. Každý si našiel to, čo má najradšej. Pozreli sme si aj rozprávku.
   Vonku je už celkom tma, a tak je čas vybrať sa hľadať poklad. Školské chodby odrazu vyzerali ináč ako cez deň. Stretli sme tu mnoho postavičiek, boli tu Tri prasiatka, Zlatá rybka, Červená čiapočka, šašovia, čerti, princezná ..., chytali sme rybičky, pomáhali na farme, opravovali pokazený semafor, pomohli v krajine Ovocníčkovi... Zlatá rybka nám splnila želanie a po splnení všetkých úloh sme zložili správne slovo a tak už len nájsť ten poklad. Podarilo sa to - Hurá!
   Aj keď mnohým sa už zatvárali očká, nenechali si ujsť pyžamovú diskotéku. A potom už šup do svojich spacákov, pritúliť plyšáka, započúvať sa do rozprávky na dobrú noc a snívať sladké sníčky...
   Ráno, dobre vyspinkaní, sme sa stretli na rozcvičke. V školskej jedálni nás už čakali raňajky a voňavé kakao. Všetci sme už netrpezlivo čakali na rodičov. Ešte sľub prvákov, list na pamiatku a som v „cechu“ žiakov Kupeckárov. Tak taká bola Rozprávková nočná škola!
 
Mgr. Dana Kaščáková, ZŠ Kupeckého
 

Ohodnoťte článok: