Krásne zážitky z pobytu pri mori

Október 2011 / Prečítané 1975 krát
   Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Základná organizácia č. 52 a MO Jednoty dôchodcov Slovenska Grinava pripravili v dňoch 5.-14. septembra pre svojich členov a ďalších záujemcov zdravotno-rekondičný pobyt v Martinsicuro v Taliansku. Mestečko sa nachádza na pobreží známej Palmovej riviéry v regióne Abruzzo. Sú tu priaznivé klimatické podmienky,možnosti kúpania v mori, kde sme trávili najviac času. Bývali sme v novozrekonštruovanom trojhviezdičkovom hoteli Bruna. Nachádza sa pár metrov od námestia, v blízkosti je promenáda popri piesčitej pláži a more.V hoteli boli slovenské kuchárky, takže sme sa cítili ako doma.
   Počas pobytu mohli účastníci absolvovať fakultatívne zájazdy do „ večného mesta “ Ríma a Vatikánu, pútnického mesta Loreto a historickej Offidy, ktorá je známa paličkovou čipkou. V tomto mestečku sme sa zúčastnili degustácie syrov a kvalitného talianského vína z regiónu Marche. Navštívili sme aj miestne divadlo, kde sa naši účastníci Zuzka Slováková a Mirko Kosa spolu so skupinou Moravanov na pódiu mohli predviesť spevom. Každý vystúpil osobitne, Zuzka zaspievala Pavarottiho O Sole Mio, Mirko Tak jak teče do Dunaja Morava a Moravania na opernej scéne zaspievali známu pieseň Morava, krásna zem.
   Hostia ubytovaní v hoteli Bruna, ale aj domáci Taliani budú iste dlho spomínať na vystúpenia grinavskej speváckej skupiny Jajoba na nádvorí hotela. O hudobnú zložku sa postaral Jožko Krajčovič, ktorý speváčky sprevádzal na harmonike i trúbke.
   Slovenskí účastníci odchádzali z relaxačného pobytu v Martinsicuro odpočinutí a plní zážitkov.    Tento pobyt sa im natoľko páčil, že by ho chceli zopakovať aj v budúcom roku.
 
(M.A.M)
 

Ohodnoťte článok: